Inżynier Architekt BI - Wrocław

Work-Point

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Dla naszego Klienta renomowanej Spółki w branży energetycznej poszukujemy pracownika na stanowisko:

Inżynier Architekt BI we Wrocławiu, umowa na okres 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia współpracy, z doświadczeniem w projektach w zakresie projektowania architektury systemów informatycznych z wykorzystaniem oferowanego narzędzia w technologii IBM Cognos Bi i TM1, Znajomością technologii IBM Cognos Business Intelligence/Cognos TM1 oraz doświadczeniem Udokumentowanym posiadaniem certyfikatów technicznych na poziomie Administratora, Designer’a i Developer’a, poziom BI Cognos - Raporty, Modelowanie.

Zadania:

Uczestnictwo w projekcie wdrożenia systemu Cognos w roli konsultanta wiodącego , architekta modelu – koordynacja w zakresie tworzenia struktury reguł oraz wsparcie przy analizie potrzeb Klienta, zwłaszcza weryfikacji Projektu technicznego.

Proponowanie rozwiązań, udział w pracach doradczych mających na celu zaprojektowanie nowych procesów biznesowych i koncepcji organizacji oraz ich wdrożenie na bazie aplikacji IBM oraz współpraca z zespołem wdrożeniowym po stronie Zamawiającego, zwłaszcza z Architektam.

Weryfikacja dokumentacji technicznej i funkcjonalnej.

Oczekiwany poziom expert w dziedzinach oraz wymagania:

IBM Cognos Report Studio, IBM Cognos Query Studio, IBM cognos Connection, IBM Cognos Framework Manager,Raportowanie ( Cognos, MS Exel), administracja IBM Cognos BI i TM1, analiza wymagań oraz negocjacje techniczne z analitykami biznesowymi.

Bardzo dobra znajomość modułu Cognos Bi i TM1 oraz znajomość obszaru Business Intelligence i bardzo dobra znajomość procesów biznesowych w w/w obszarach ora udokumentowany udział w co najmniej dwóch projektach wdrożeniowych w roli architekta, konsultanta wiodącego.

Minimum 5 lat doświadczenia w pracy związanej z utrzymaniem i rozwojem systemów informatycznych (DWH / BI) oraz znajomość narzędzi klasy ETL oraz wykształcenie wyższe informatyczne i znajomość relacyjnych i hurtowniach baz danych, a także wiedza w zakresie budowy i eksploatacji środowisk opartych o platformę PDA- IBM Neteeza.

Wysokie umiejętności analityczne, a także umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w zespole, komunikatywność oraz umiejętność pracy pod presją czasu, sumienność i zaangażowanie.

Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodne czytanie i analizę dokumentacji technicznej.

Wymagania

Wymagana wiedza ekspercka w zakresie technologii IBM Cognos Bi i TM1:

Modelowanie struktury danych i ich relacji w budowie wielowymiarowych modeli IBM Cognos TM1, kalkulacje, funkcje, algorytmy oraz budowa raportów i zależności w IBM Cognos BI oraz przepływ zadań planistycznych i sterowanie przepływem workflow.

Współpraca i współzależności pomiędzy obszarami budżetowania, budowa wymiarów planowania, aktualizacja wymiarów planowania ze źródeł zewnętrznych oraz budowa przykładowych raportów.

Pobieranie danych ze źródeł zewnętrznych. Łączenie aplikacji, przesyłanie danych i modelowanie struktury PDA- IBM Netezza w aspekcie realizacji projektu.

Kandydatom zapewniamy pełną dyskrecję. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV) z zaznaczeniem numeru referencyjnego IABI-042016 wraz z certyfikatami potwierdzającymi umiejętności oraz referencjami, a także oczekiwaniami finansowymi oraz umieszczoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Certyfikat Agencja Zatrudnienia nr 5365.

Prezentacja firmy

Naszą ofertę kierujemy do osób poszukujących pracy, doświadczenia zawodo... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
30/05/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Bazy danych, Praca IT - ERP, Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Project Management