Investment Manager w Funduszu VC

HR Advisory Talenthouse

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy specjalisty, który dołączy do kluczowego zespołu nowego funduszu VC o kapitalizacji 50-60 MPLN, budowanego w ramach grupy funduszy, planującego inwestycje do 3 mln w fazie seed lub VC, koinwestycje z innymi funduszami lub kolejne rundy finansowania dla projektów z branży life science, technologii materiałowych, IT dla B2B, elektroniki lub projektów z własnego ekosystemu.

Rola w zespole:

  • Ocena i wybór projektów oraz prowadzenie procesów inwestycyjnych.
  • Monitoring działalności spółek i budowania ich wartości.
  • Prowadzenie procesów wyjścia z inwestycji.
  • udział w zarządzaniu funduszem

Pracodawca oferuje:

  • Odpowiedzialną ale i prestiżową funkcję członka kluczowego personelu funduszu VC; możliwość rozmowy o roli Partnera w Funduszu lub Członka Zarządu.
  • Pracę w zespole profesjonalistów o krajowych i międzynarodowych kompetencjach rynku VC.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i wynagrodzenie stałe według standardu branży adekwatne do wielkości Funduszu oraz udział w premii motywacyjnej.
  • Pracę w biurze w Warszawie albo w Krakowie.

Wymagania

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Doświadczenie inwestycyjne w projekty typu seed/ venture capital, znajomość rynku seed/ venture capital, w tym przede wszystkim w Polsce poparte wynikami.
  • Doświadczenie branżowe w rozwijaniu innowacyjnych firm w szczególności przedsiębiorstw na początkowym etapie rozwoju poparte wynikami – preferowane branże: life science, technologie materiałowe, IT dla B2B, elektronika.
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania (również w ramach kolejnych rund) dla innowacyjnych przedsiębiorstw/projektów.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Gotowość do pracy na wyłączność od jesieni 2017 i pełne długoterminowe zaangażowanie w procesy inwestycyjne w ramach Grupy; oczekiwana gotowość do podjęcia decyzji o współpracy do końca lutego 2017.
  • Gotowość do udziału kapitałowego w kapitalizacji Funduszu.
  • Mile widziane kontakty umożliwiające pozyskanie inwestorów celem zgromadzenia wkładu prywatnego do Funduszu.

Prezentacja firmy

Od kilkunastu lat nasi konsultanci współpracują z pracodawcami, k... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Bankowość, Praca Analityka, Praca Kadra zarządzająca