Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska:
• obsługa i nadzór pod względem BHP bezpośrednio podległych lokalizacji oraz współpraca z pracownikami służby BHP w pozostałych oddziałach na terenie Polski
• podejmowanie działań zmierzających do poprawy warunków BHP w podległych lokalizacjach
• tworzenie kultury BHP, opracowywanie i wdrażanie działań i programów prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa pracy
• opracowywanie i aktualizacja procedur i instrukcji BHP i PPOŻ
• sporządzanie dokumentacji, raportów, analiz w zakresie BHP
• przeprowadzanie szkoleń BHP i PPOŻ w bezpośrednio podległych lokalizacjach
• kontrola przestrzegania przepisów prawnych, zasad i obowiązujących procedur BHP i PPOŻ
• zapewnienie zgodności wszystkich działań w firmie z przepisami BHP i PPOŻ
• udział w ocenie ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach
• przeprowadzanie cyklicznych audytów BHP zgodnie z wewnętrznymi procedurami oraz raportowanie wyników
• przeprowadzanie postępowań powypadkowych, ustalanie przyczyn oraz okoliczności wypadków przy pracy, wprowadzanie działań zaradczych oraz prowadzenie wymaganej dokumentacji
• współpraca z działem technicznym oraz działem personalnym w zakresie opiniowania podejmowanych działań pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami BHP
• współpraca z zewnętrznymi organami nadzoru i kontroli (PIP, PIS, UDT)
• współpraca z jednostkami zewnętrznymi w zakresie badania środowiska pracy, czynników szkodliwych dla zdrowia, badań pracowników itp.
• doradztwo w zakresie doboru wyposażenia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej na stanowiskach

Wymagania:
• wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP
• minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Specjalisty lub Inspektora ds. BHP (mile widziane doświadczenie w branży TSL, lub dużych placówkach handlowych typu markety)
• bardzo dobra znajomość przepisów BHP i PPOŻ i prawa pracy oraz umiejętność ich interpretacji
• uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń BHP
• doświadczenie w zarządzaniu i koordynowaniu obszarem BHP na kilku rozproszonych lokalizacjach
• bardzo dobra organizacja pracy
• sumienność i odpowiedzialność
• umiejętność trafnego reagowania w sytuacjach stresowych
• uprawnienia inspektora ds. ochrony przeciwpożarowej oraz do przeprowadzania szkoleń dla kierowców wózków jezdniowych będą dodatkowym atutem
• książeczka sanepid

Oferujemy:
• pracę w młodym zespole w dynamicznie rozwijającej się organizacji
• stabilne warunki zatrudnienia
• możliwość zdobycia doświadczenia oraz rozwoju zawodowego

Prezentacja firmy

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i gł... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/01/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Inne, Praca BHP / Ochrona środowiska