Informatyk - elektronik, pracownik wsparcia informatycznego

Chomtech.pl Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Praca stacjonarna w biurze w Krakowie, polega głównie na przyjmowaniu zgłoszeń (telefon, email, platforma pomocowa) i podejmowaniu działań wsparcia zdalnego (teamviewer, pulpit zdalny).

Wsparcie dotyczy głównie wytwarzanych przez nas produktów, tj. systemów (oprogramowanie i urządzenia) wspomagających automatyzacje procesów w przedsiębiorstwach

Oprogramowanie typu klient-serwer z dodatkowym modułem www oparte o bazę SQL i dedykowane serwery usług. Urządzenia oparte są o Linuxa wbudowanego (na platformie ARM) oraz o procesory Microchip z rodziny PIC32.

Wymagania

Stanowisko nie wymaga biegłości w żadnej z dziedzin a raczej pewnej interdyscyplinarności, umiejętności improwizacji i skutecznego wyszukiwania informacji.

Osoba która chciałaby się skutecznie realizować na tym stanowisku i mieć z tego satysfakcję, powinna co najmniej na średnim poziomie orientować się w zagadnieniach współczesnych technologii informatycznych i elektronicznych. Rozumieć zagadnienia tworzenia oprogramowania, algorytmów, potrafić napisać średnio skomplikowane zapytania SQL i program w dowolnym języku, dodatkowo umieć identyfikować komponenty mikroprocesorowych kontrolerów: blok zasilania, interfejsy wejścia, wyjścia, procesor itp. Nie bez znaczenia będzie rozumienie zagadnień sieci informatycznych (np. podstaw konfiguracji sieci, routerów i serwerów) oraz podstaw układów automatyki. Umiejętność radzenia sobie w powłoce Linuxa (bash) i Windows (cmd) będzie dodatkowym atutem.

Ponieważ praca polega z jednej strony na kontakcie z klientem, a z drugiej na współpracy z działami realizacji i R&D, osoba na tym stanowisku winna cechować się chęcią do nawiązywania relacji, szukania kompromisów, umiejętności i chęci prowadzenia rozmowy telefonicznej, niekiedy pod presją czasu.

Prezentacja firmy

chomtech.pl® sp. z o. o. jest wyspecjalizowanym dostawcą systemów bezpie... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/08/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca IT - Konsulting, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Obsługa klienta, Praca Elektronika / Telekomunikacja, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis