Główny Specjalista ds. pozyskiwania i obsługi projektów

Akademia Sztuki Wojennej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Akademia Sztuki Wojennej (uczelnia wojskowo-cywilna) poszukuje Głównego Specjalisty ds. pozyskiwania i obsługi projektów o charakterze naukowym, badawczym i rozwojowym.

Cel zajmowanego stanowiska:

  • Określanie źródeł oraz skuteczne pozyskiwanie środków finansowych na realizację projektów i programów.
  • Zapewnienie skoordynowanego i sprawnego wdrożenia projektów i programów zgodnych z misją oraz celami strategicznymi Uczelni.

Realizowane zadania:

  • definiowanie możliwych źródeł finansowania projektów i programów Uczelni,
  • stały monitoring dostępnych funduszy krajowych i europejskich,
  • skuteczne pozyskiwanie środków finansowych na potrzeby realizowanych przez Uczelnię działań,
  • współpraca z działami merytorycznymi przy tworzeniu koncepcji merytorycznych projektów,
  • uczestniczenie w tworzeniu budżetów i harmonogramów realizacji projektów,
  • inicjowanie oraz wspieranie inicjowania nowych projektów, w tym poprzez pozyskiwanie wsparcia z zewnętrznych instrumentów finansowych,
  • koordynacja procesu wdrożenia projektów i programów, w szczególności planowanie, delegowanie, monitorowanie i kontrolowanie wszystkich aspektów projektów na każdym etapie ich wdrażania,
  • przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej (wnioski o dofinansowanie oraz inne wymagane konkursem dokumenty) do wybranych i uzgodnionych z przełożonymi konkursów w ramach obowiązujących programów (Programy Europejskie m.in. Horyzont 2020, Programy Operacyjne krajowe i regionalne, w tym m. in. RPO WM 2014-2020, itp., programy resortowe, programy międzynarodowe) i konkursów grantowych (m. in. granty badawcze, programy finansowane z budżetu państwa, funduszu korporacyjne, itp.)
  • nadzór nad złożeniem aplikacji projektowej,
  • nadzór nad negocjacjami i podpisywaniem umów grantowych i dotacyjnych,
  • koordynacja realizowanych projektów (weryfikacja zakresu realizowanych projektów, monitoring budżetów realizowanych projektów, kontrola i nadzór nad jakością dokumentacji projektowej, współpraca z działami merytorycznymi),
  • prowadzenie i rozliczanie projektów zgodnie z obowiązującymi dla poszczególnych programów wytycznymi i zasadami rozliczania projektów w instytucji, w tym: bieżący monitoring postępu rzeczowo-finansowego, kontrola prawidłowości wydatkowania środków i osiąganych wskaźników, przygotowywanie wniosków o płatność, przygotowywanie sprawozdań i raportów,
  • dbałość o jakość relacji i utrzymywanie stałych kontaktów z podmiotami zewnętrznymi w zakresie rozliczania i sprawozdawczości.

Oczekiwane efekty:

  • zinwentaryzowanie aktualnego stanu realizowanych projektów i programów,
  • określenie potencjału projektowego Uczelni i jej jednostek,
  • opracowanie i wdrożenie jednolitego systemu zarządzania portfelem projektów,
  • zapewnienie stabilnego wsparcia finansowego dla realizacji zadań uczelni oraz zapewnienie jej stałego rozwoju i poszerzenia oferty edukacyjnej i naukowej.

Wymagania

Wymagania obowiązkowe:

  • doświadczenie w zakresie przygotowywania, zarządzania i rozliczania projektów współfinansowanych ze środków europejskich,
  • znajomość metodyk zarządzania projektami (preferowane PRINCE 2) potwierdzona certyfikatem,
  • rozumienie i znajomość dokumentów, procedur i szczegółowych wytycznych niezbędnych do prawidłowego rozliczania projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych (środki publiczne krajowe i europejskie),
  • minimum 10 letnie doświadczenie w pracy z projektami i programami,
  • minimum 5 letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu zespołami projektowymi,
  • minimum 7 letnie doświadczenie w zarządzaniu rozległym portfelem projektów,
  • minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym,
  • doświadczenie we współpracy z organami administracji publicznej oraz Unii Europejskiej,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność koncepcyjnego i analitycznego myślenia,
  • samodzielność i odpowiedzialność w działaniu oraz podejmowaniu decyzji.

Prezentacja firmy

Akademię Sztuki Wojennej powołano do życia w drodze ustawy 1 październik... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
25/01/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat - rano
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia, Praca Administracja biurowa, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Inne