Główny Specjalista ds. Controllingu

Klient infoPraca.pl

łódzkie, łódzkie

Opis stanowiska pracy

Duża firma produkcyjna, lider w swojej branży, działający na międzynarodowych rynkach, poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie procesem budżetowania i prognozowania oraz zapewnienie efektywności tych procesów,
  • Monitorowanie kluczowych wskaźników zdefiniowanych przez organizację oraz celów strategicznych,
  • Nadzór nad sprawozdawczością zarządczą,
  • Tworzenie i optymalizacja procesów raportowania oraz rozwój przyjętych standardów,
  • Nadzór nad wdrożeniem narzędzi i modelu controllingowego w Grupie Kapitałowej,
  • Finansowa ocena konsekwencji decyzji biznesowych,
  • Bieżąca kontrola przychodów, kosztów i inwestycji oraz raportowanie,
  • Analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji, klientów itp.,
  • Wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji,
  • Wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu księgowości: wyliczenia rezerw i odpisów aktualizacyjnych,
  • Nadzór i prognozowanie przepływów finansowych.

Wymagania:

  • Wykształcenie ekonomiczne,
  • Doświadczenie w inicjowaniu i zarządzaniu zmianą oraz opracowywaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań wspierających efektywność i jakość pracy,
  • Minimum 5 letnie doświadczenie w pracy w dziale controllingu w firmie produkcyjnej,
  • Doświadczenie we wdrażaniu modeli controllingowych i/lub BI,
  • Szeroka i praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej,
  • Biegła obsługa MS Office oraz systemów informatycznych wspomagających pracę controllera,
  • Umiejętność efektywnego wykorzystania zasobów, zarządzania czasem i priorytetyzacji zadań,
  • Umiejętność analitycznego myślenia, inicjowania zmian i współpracy z kadrą zarządzającą,
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu dobrym,
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • Stabilną pracę w oparciu o umowę o pracę,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od kwalifikacji oraz premię uzależnioną od efektów pracy,
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach grupy, pracę w środowisku pełnym wyzwań.

Prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy na potrzeby realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 ze zm.)”

Prezentacja firmy

Firma zajmująca się produkcją konstrukcji metalowych.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/01/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Kontrola jakości, Praca Analityka, Praca Finanse, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Obsługa klienta