Główny Księgowy

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta poszukujemy doświadczonego kandydata na stanowisko Główny Księgowy (m/k).

Lokalizacja: Centrum Wrocławia

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa finansowa konsultingowa.

Oferują wsparcie w zakresie:

  • ekonomii
  • finansów
  • podatków
  • prawa
  • zarządzania projektami

Opis stanowiska

  • Organizacja procesów niezbędnych do realizacji usług o najwyższej jakości i efektywności;
  • Merytoryczne wsparcie zespołu;
  • Samodzielne i kompleksowe prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych osób prawnych;
  • Rozstrzyganie skomplikowanych zagadnień księgowych i podatkowych;
  • Doradztwo w organizacji działów księgowych, optymalnych rozwiązań ewidencyjnych, sprawozdawczych;
  • Zapewnienie poprawności ksiąg rachunkowych oraz aktualności stosowanych rozwiązań i przepisów;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz wszelkich innych deklaracji wymaganych prawem (VAT, CIT, PIT i inne);
  • Sporządzanie oraz nadzór na sporządzaniem sprawozdań finansowych;
  • Sporządzanie raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Klientów, audytorów;
  • Reprezentacja Klientów w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi (US, ZUS, banki, audytorzy etc.);
  • Stały mailowy lub telefoniczny kontakt z obsługiwanymi Klientami, również obcojęzycznymi

Profil kandydata

  • Minimum 5 lat doświadczenia w pełnej księgowości (firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, działalność w SSE), sporządzaniu sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych; doświadczenie w kierowaniu małym zespołem; doświadczenie w biurze rachunkowym stanowi dodatkowy atut;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz umiejętność poruszania się w przepisach dotyczących prowadzenia działalności, prawa spółek handlowych;
  • Znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego na poziomie swobodnej i samodzielnej komunikacji z Klientem, również w obszarze słownictwa z zakresu rachunkowości;
  • Umiejętność analitycznego myślenia i efektywnej organizacji swojej pracy pod presją czasu (ze strony Klienta oraz terminów wymaganych prawem);
  • Profesjonalizm i komunikatywność w relacji z obsługiwanym Klientem;
  • Dobra znajomość obsługi komputera - głównie pakietu MS Office, w tym szczególnie MS Excel; znajomość programu Symfonia FK oraz systemów klasy ERP;
  • Umiejętność pracy w zespole - codzienna współpraca z asystentami, księgowymi i głównymi księgowymi;
  • Doskonała umiejętność organizacji i zarządzania czasem w kontekście ustalania i dotrzymywania terminów, kompetencje lidera;

Oferujemy

  • Praca w strukturach międzynarodowych
  • Stabilne warunki pracy
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page