Opis stanowiska pracy

Główny Księgowy

Naszym Klientem jest międzynarodowa Firma produkcyjna będąca liderem w swojej branży.
W związku z tworzeniem nowych struktur organizacyjnych Firma poszukuje samodzielnej, ambitnej
i doświadczonej osoby na stanowisko Głównego Księgowego. Wybrany Kandydat będzie odpowiedzialny za kontrolowanie i nadzorowanie procesów księgowych w Organizacji, a także będzie raportować do Dyrektora Finansowego.

Opis stanowiska:

- Sporządzanie rocznych i miesięcznych sprawozdań finansowych według IFRS
- Prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie wraz z terminowym zamknięciem miesiąca
- Monitorowanie i nadzorowanie aspektów księgowo-podatkowych związanych z działalnością firmy
- Miesięczna kontrola sald kont księgowych
- Dokonywanie inwentaryzacji oraz ewidencji aktywów i pasywów na podstawie danych wynikających z ksiąg rachunkowych
- Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych wraz z tworzeniem deklaracji podatkowych (VAT, CIT)
- Prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych
- Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, jednostek powiązanych, banków oraz instytucji zewnętrznych
- Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
- Nadzorowanie i koordynowanie pracy podległego zespołu księgowego
- Współpraca z konsultantami w zakresie regularnych audytów podatkowych i przedstawianie wyników audytów przełożonemu
- Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP i inne) oraz z działami wewnętrznymi firmy
- Stałe usprawnianie procesów księgowych

Kogo szukamy:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość)
- Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnego Księgowego lub Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
- Bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości i przepisów podatkowych
- Doświadczenie w rozliczaniu produkcji, środków trwałych, stanów magazynowych
- Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
- Znajomość SAP będzie dużym atutem
- Co najmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego
- Znajomość języka angielskiego będzie dużym atutem
- Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem
- Dobra organizacja pracy oraz wysokie zdolności interpersonalne
- Samodzielność oraz proaktywność w działaniu
- Umiejętność radzenia sobie ze stresem i pracą pod presją czasu
- Umiejętność budowania pozytywnych relacji z współpracownikami

Prezentacja firmy

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/07/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa