Opis stanowiska pracy

Firma informatyczna w centrum Poznania zatrudni osobę na stanowisko

Główny Księgowy

Główne zadania:

  • opracowanie i aktualizacja planu kont i polityki rachunkowości,
  • ewidencją dokumentów księgowych w księgach rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zarówno dla celów bilansowych jak i podatkowych,
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy,
  • prowadzenie ewidencji zakupu i sprzedaży dla potrzeb podatku od towarów i usług,
  • obliczanie miesięcznych zobowiązań z tytułu podatków oraz sporządzanie deklaracji i zeznań podatkowych VAT, PIT, CIT,
  • monitoring należności i zobowiązań,
  • realizacja dyspozycji bankowych,
  • sporządzanie obowiązkowych sprawozdań finansowych,
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (banki, instytucje ubezpieczeniowe, US, ZUS, GUS)
  • obsługa kontroli firmy przez instytucje zewnętrzne (US, ZUS, itp.)
  • rejestrowanie i wyrejestrowywanie pracowników w ZUS,
  • naliczanie wynagrodzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem regulaminu wewnątrzzakładowego,
  • sporządzanie oraz przekazywanie rozliczeń i deklaracji z US, ZUS
  • sporządzanie rozliczeń rocznych pracowników PIT-11

Umiejętności:

  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy oraz ustawy o rachunkowości,
  • znajomość obsługi programów finansowo-księgowych – system InsertGT oraz pakietu MS Office

Prezentacja firmy

American Systems Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, two... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/03/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Ubezpieczenia