Opis stanowiska pracy

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • prowadzenie rachunkowości WODR zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i aktami wewnętrznymi;
  • planowanie i kontrola działalności finansowej WODR oraz prowadzenie gospodarki finansowej zgodnie z ustawą o rachunkowości, ustawą o finansach publicznych oraz ustawami podatkowymi;
  • zapewnienie pod względem finansowym prawidłowości zawieranych przez WODR umów;
  • prawidłowe utrzymywanie, przechowywanie i archiwizacja dokumentacji księgowej;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat oraz innych);
  • współpraca z bankami, urzędami skarbowymi i ZUS;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych, statystycznych oraz okresowych sprawozdań budżetowych;
  • nadzór nad sprawami kadrowo-płacowymi oraz ubezpieczeniami społecznymi;
  • współpraca z kontrahentami, w szczególności w sprawach płatności za zobowiązania oraz nadzór nad windykacją należności;
  • współpraca z audytorami oraz organami kontroli;
  • dbanie o dobry wizerunek firmy, godne jej reprezentowanie;
  • obowiązek zachowania tajemnicy służbowej;
  • wykonywanie innych zadań wskazanych przez przełożonego;
  • optymalizowanie polityki podatkowej;
  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego;
  • współdziałanie w kształtowaniu i realizacja strategii finansowej firmy.

Warunki pracy na stanowisku:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu (8 godzin);
  • uczestnictwo w szkoleniach;
  • świadczenia socjalne;
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego;
  • miejsce pracy: Poznań, ul. Sieradzka 29.

Wymagania

Osoba ubiegająca się o stanowisko głównego księgowego powinna spełniać zgodnie z art. 54 ustawy o finansach publicznych, następujące niezbędne wymagania:

  • ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
  • nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
  • posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;
  • spełnia jeden z poniższych warunków:
    • ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
    • ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
    • jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
    • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów;
  • ma staż pracy minimum 5 lat w jednostce sektora finansów publicznych;
  • ma nieposzlakowaną opinię.

Wymagania dodatkowe:

  • bardzo dobra znajomość Ustawy o rachunkowości, Ustawy o finansach publicznych, Ustawy o podatku od towarów i usług, przepisów ordynacji podatkowej, przepisów ubezpieczeń społecznych;
  • umiejętność organizacji pracy własnej oraz ustalania priorytetów;
  • komunikatywność oraz umiejętność kierowania zespołem;
  • odpowiedzialność i sumienność;
  • wysoka kultura osobista;
  • zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
  • dodatkowym atutem będzie przynależność do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wymagane dokumenty:

  • życiorys zawodowy zawierający wykaz wszystkich dotychczasowych miejsc pracy z wyszczególnieniem stażu pracy w tych miejscach oraz przebieg nauki z wyszczególnieniem wszystkich ukończonych szkół i uczelni;
  • list motywacyjny;
  • kopia lub odpis dokumentów potwierdzających:
    • wykształcenie (np. dyplom ukończenia studiów wyższych),
    • kwalifikacje i uprawnienia (np. kopia dokumentu potwierdzająca uprawnienia biegłego rewidenta, kopia certyfikatu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych),
    • staż pracy (np. świadectwa pracy, zaświadczenia, umowy – ze wszystkich wskazanych w życiorysie miejsc pracy);
  • oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe, za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów;
  • oświadczenie o posiadaniu przez kandydata pełni praw publicznych i nieposzlakowanej opinii;
  • załączony list motywacyjny i życiorys powinny być opatrzone następującą klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy na potrzeby niezbędne do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.”

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • wymagane dokumenty należy składać osobiście lub przesłać w terminie do 12 kwietnia 2017 r.
  • miejsce składania dokumentów:
    Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
    ul. Sieradzka 29
    60-163 Poznań
  • dokumenty należy składać w formie pisemnej ​w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „GŁÓWNY KSIĘGOWY”.

Prezentacja firmy

Doradztwo rolnicze

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Kadra zarządzająca, Praca Inne