Opis stanowiska pracy

Główny Księgowy

Obecnie dla jednego z naszych klientów, międzynarodowego koncernu produkcyjnego, będącego liderem w swojej branży, poszukujemy doświadczonej osoby, która wzmocni dział finansów w zakładzie produkcyjnym na stanowisku Główny Księgowy/Główna Księgowa. Wybrany kandydat będzie raportował do Regionalnego Dyrektora Finansowego i Dyrektora zakładu produkcyjnego w Polsce.

Opis stanowiska:

- Zarządzanie działem księgowości
- Nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych spółki
- Sporządzanie sprawozdań finansowych wg polskiej ustawy o rachunkowości oraz w oparciu o MSR/IFRS
- Kontrola prawidłowości transakcji finansowych oraz nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów
- Współpraca i dbałość o poprawną komunikację z instytucjami zewnętrznymi, audytorami oraz działami wewnątrz firmy
- Sporządzanie deklaracji podatkowych i dokumentacji dla Urzędu Skarbowego i Urzędu Statystycznego
- Sporządzanie raportów grupowych
- Rozwiązywanie problemów podatkowych, księgowych i systemowych
- Wsparcie decyzji biznesowych

Kogo szukamy:

- Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/ekonomia/księgowość)
- Minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe na analogicznym stanowisku w firmie produkcyjnej
- Licencja Ministerstwa Finansów, i dodatkowe kwalifikacje merytoryczne z zakresu księgowości/finansów będą dodatkowym atutem (ACCA)
- Doświadczenie w zarządzaniu co najmniej 5-osobowym zespołem
- Doświadczenie we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i metod zarządzania w obszarze księgowości
- Doskonała znajomość aktualnych przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
- Znajomość systemu SAP
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
- Umiejętności związane z zarządzaniem procesami

Prezentacja firmy

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
08/03/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa