Główny Księgowy

Arche Consulting

Kraków , małopolskie

Opis stanowiska pracy

• pełna odpowiedzialność za księgowość firmy,
• przygotowywanie analiz finansowych i raportów dla Zarządu,
• sporządzanie sprawozdań finansowych oraz deklaracji podatkowych,
• nadzór nad środkami trwałymi,
• monitorowanie płynności finansowej i nadzór nad płatnościami,
• nadzór księgowy nad inwentaryzacją,
• nadzór nad tworzeniem rezerw – analiza rezerw,
• dokonywanie wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego Spółki,
• dbałość o gromadzenie, grupowanie i przechowywanie dokumentów księgowych,
• sporządzanie dokumentacji – polityki rachunkowości oraz innych niezbędnych instrukcji i procedur oraz ich aktualizacja,
• kontrola prawidłowości regulowania należności i zobowiązań,
• inicjowanie działań, które mogą mieć w pływ na poprawę sytuacji płatniczej Spółki.

Wymagania

• wykształcenie wyższe – preferowane pokrewne,
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
• kilkuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w międzynarodowym firmie produkcyjnej,
• doświadczenie w koordynowaniu pracy podległego zespołu,
• znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych oraz związanych z nią rozporządzeń, ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), ordynacji podatkowej, prawa dewizowego itp.,
• doświadczenie w pracy z wybranym systemem klasy ERP,
• wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i liderskie.

Prezentacja firmy

W Arche Consult... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/03/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse