BetaMed S.A.
BetaMed S.A. BetaMed S.A. BetaMed S.A. BetaMed S.A. BetaMed S.A.
BetaMed S.A. jest największą firmą medyczną w Polsce zajmującą się pielęgniarską opieką długoterminową oraz wentylacją mechaniczną dla pacjentów niewydolnych oddechowo, zarówno w warunkach domowych jak i stacjonarnych w Chorzowie. Od 2021 roku jest częścią Air Liquide Healthcare - światowego lidera w dostarczaniu gazów medycznych oraz usług domowej wentylacji mechanicznej. Misją Air Liquide Healthcare jest ochrona zdrowia poprzez innowacyjne produkty i usługi medyczne oraz bieżące wsparcie pacjentów wymagających opieki.
Dołącz do nas!

Główny księgowy

Miejsce pracy: Katowice/Chorzów

Cel stanowiska:

Kreowanie i współtworzenie Polityki Rachunkowości Spółki. Organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy. Nadzór nad prawidłowymi i rzetelnym prowadzeniem ksiąg zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Organizowanie i nadzorowanie obiegu dokumentów. Zapewnienie dobrej współpracy i komunikacji pomiędzy procesami. Organizacja pracy i nadzór nad podległym zespołem.

Stanowisko bezpośrednio podlega pod dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie pełnej księgowości spółki według określonych standardów rachunkowości oraz obowiązujących przepisów prawa podatkowego,
  • terminowe i rzetelne sporządzanie sprawozdawczości Spółki oraz innych zestawień związanych z raportowaniem okresowym i rocznym według określonych standardów GUS, banki, ustawa o rachunkowości itp.,
  • tworzenie i aktualizowanie Zakładowego Planu Kont zgodnie z określonymi standardami rachunkowości, wymogami informacji zarządczej Spółki oraz prawem podatkowym,
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, ewidencjonowanie składników majątkowych, organizowanie i rozliczanie spisów z natury, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • przygotowywanie innych sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz organizowanie, tworzenie i doskonalenie procesu sporządzania i obiegu dokumentów w Spółce,
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi,
  • sporządzanie i nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych oraz terminowym i prawidłowym przygotowaniem deklaracji CIT, VAT w tym sprawozdawczości JPK oraz innych deklaracji wynikających z obrotu gospodarczego,
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości oraz optymalizacja pracy zespołu,
  • prawidłowe i rzetelne miesięczne rozliczanie kosztów firmy, zgodnie z ustalonymi zasadam i wymaganiami rachunkowości zarządczej,
  • planowanie księgowo-podatkowe oraz optymalizacja księgowo-podatkowych aspektów procesów i projektów,
  • bieżąca analiza kont księgowych w celu zapobiegania nieprawidłowościom,
  • inne powierzone prace w zakresie posiadanych kompetencji,
  • zachowanie poufności informacji.

Wymagania:

  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w obsłudze pełnej księgowości spółki
  • wykształcenie wyższe profilowe
  • doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu sprawozdań finansowych
  • praktyczna znajomość polskich przepisów dotyczących rachunkowości i podatków
  • praktyczna umiejętność obsługi programów klasy ERP
  • biegła znajomość aplikacji MS Office (Excel, Word)
  • inicjatywa w rozwiązywaniu problemów
  • doświadczenie w budżetowaniu oraz raportowaniu
  • umiejętność zarządzania zespołem
  • rozwinięte umiejętności analityczne oraz komunikacyjne
  • zdolności interpersonalne
  • mile widziane doświadczenie w implementacji systemów klasy ERP
  • wiedza w zakresie przepisów i wymogów dotyczących podatku VAT i CIT
  • dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu
  • dyspozycyjność i zaangażowanie

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w stabilnej firmie
  • wynagrodzenie adekwatne do wykonywanych obowiązków
  • możliwość stałego podwyższania swoich kwalifikacji
  • samodzielność w realizacji zadań

CV i list motywacyjny prosimy przesłać za pomocą przycisku "Aplikuj"

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.