Opis stanowiska pracy

• Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i przepisami podatkowymi
• Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad sprawami księgowości
• Odpowiedzialność za politykę rachunkowości, zakładowy plan kont oraz procedury księgowo – podatkowe
• Zapewnienie właściwego obiegu dokumentów finansowych w firmie
• Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych na potrzeby US/ZUS/GUS/NBP oraz współpraca z tymi organami
• Sporządzanie list płac, nadzór nad prowadzeniem teczek osobowych i dokumentacji kadrowej
• Przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych, współpraca z audytorami
• Analiza danych finansowych, projektowanie i przygotowywanie raportów na potrzeby wewnętrzne Zarządu
• współtworzenie systemu kontroli wewnętrznej firmy celem optymalizacji procesów biznesowych
• Wynagrodzenie od 8000 zł brutto.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane rachunkowość , finanse)
• Potwierdzone certyfikatem MF lub ACCA kwalifikacje do prowadzenia ksiąg (inne kursy branżowe będą dodatkowym atutem)
• Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych CIT/VAT/PIT, rozliczanie transakcji wewnątrz/i poza wspólnotowych
• Dobra znajomość aktualnych regulacji ZUS i Prawa Pracy
• Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
• Znajomość systemów ERP oraz umiejętność analitycznego wykorzystania programu Excel
• Zdolności analityczne i planistyczne, systematyczność, samodzielność i konsekwencja w działaniu
• Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację – Warunek Konieczny

Prezentacja firmy

Spółka z kapitałem zagranicznym - międzynarodowy lider w branży wyposa... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/02/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse