Główny Księgowy/Główna Księgowa

SPRING PROFESSIONAL

Pobiedziska, wielkopolskie

Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji. Specjalizujemy się w procesach związanych z doborem specjalistów, kierowników oraz kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience, Legal i IT. Jesteśmy częścią grupy Adecco – wiodącego w świecie dostawcy rozwiązań HR, działającego w ponad 60 krajach i zatrudniającego ponad 31 tysięcy pracowników. Obecność Spring w największych miastach świata zapewnia naszym klientom szeroki zasięg krajowy i międzynarodowy. Działamy w 16 krajach, zatrudniamy ponad 723 konsultantów i stale się rozwijamy.

Miejsce pracy: Pobiedziska

Dla naszego Klienta, firmy, z branży transportowej, poszukujemy osoby na stanowisko Głównej Księgowej. Powodem otwartej rekrutacji jest chęć zakończenia współpracy z firmą outsourcingową, która dotychczas opiekowała się klientem.

Główne obowiązki

  • Bieżące i prawidłowe prowadzenie księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań GUS, NBP
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont
  • Przygotowywanie i realizacja przelewów bankowych
  • Kontrola prawidłowości transakcji finansowych
  • Rozliczanie delegacji pracowniczych
  • Bieżąca współpraca z kontrolerem finansowym z Holandii
  • Zamykanie miesięcznych okresów finansowych oraz sporządzanie raportów zgodnie z wymogami spółki

Oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości, Ustawy o VAT
  • Minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku Samodzielnej Księgowej/Samodzielnego Księgowego
  • Znajomość systemu COMARCH - dodatkowy atut
  • Znajomość j. niemieckiego - dodatkowy atut
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne.

Oferujemy:

  • Stabilną współpracę z firmą średniej wielkości z międzynarodowym kapitałem
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Elastyczne godziny pracy
  • Miejsce pracy - Pobiedziska
  • Szanse na rozwój