Główny Księgowy/Główna Księgowa

Reed Specialist Recruitment

02-017 Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy polskim oddziałem, wiodącej na rynku brytyjskim, firmy doradztwa personalnego REED, która prowadzi działania z zakresu profesjonalnej rekrutacji i selekcji od 1960 roku.

W Polsce prowadzimy specjalistyczne usługi rekrutacyjne w obszarze: Accountancy, Banking, Finance, IT & Telecoms, Property & Construction, Engineering, Sales & Marketing oraz HR.

Miejsce pracy: 02-017 Warszawa

W związku z rozwojem struktur naszego klienta poszukujemy obecnie kandydatów/kandydatek na stanowisko Głównego Księgowego

Opis stanowiska:
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółek prawa handlowego (bez prowadzenia spraw pracowniczych i ZUS)
  • Nadzór i weryfikacja pracy księgowych w zespole
  • Odpowiedzialność za rozwój zawodowy pracowników w zespole
  • Sporządzanie i autoryzacja sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości (w niektórych przypadkach być może również wg MSR)
  • Sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych
  • Utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami
  • Współpraca z zespołem sprzedażowym w zakresie ofertowania i zasad współpracy z klientami
  • Kontrola procesu fakturowania
  • Reprezentowanie klientów w kontaktach z urzędami skarbowymi, audytorami, bankami i instytucjami finansowymi

Wymagania

  • Biegła znajomość i umiejętność praktycznego stosowania przepisów o rachunkowości i podatkowych (CIT, PIT, VAT)
  • Doświadczenia w pracy na stanowisku głównego księgowej/księgowego i/lub lidera zespołu księgowego
  • Znajomość programu MS Dynamics AX (Axapta) lub Comarch Optima.
  • Doświadczenie w zarządzaniu ludźmi oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu – elastyczność w pracy, umiejętność współpracy z kilkoma klientami równocześnie, umiejętność ustalania odpowiednich priorytetów w pracy, terminowość i sumienność
  • Komunikatywność i kultura osobista w pracy z ludźmi (zarówno współpracownikami jak i klientami oraz partnerami biznesowymi)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Praktyczna umiejętność obsługi MsOffice (zwłaszcza Excel)
  • Znajomość programu Comarch Optima będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w sprawozdawczości wg MSR będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Możliwość rozwoju osobistego w strukturach firmy
  • Miłą atmosferę pracy
  • Dodatkowe benefity m.in. prywatna opieka medyczna, zajęcia językowe
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV: Aplikuj
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.