Trenkwalder Polska
Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach stałych, tymczasowych, outsourcingu i doradztwie personalnym. Trenkwalder należy do Grupy Trenkwalder International AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając Kandydatów i firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

Główny/a księgowy/a

Miejsce pracy: Włocławek
Obowiązki:
  • odpowiedzialność za poprawność dokumentacji finansowej i księgowej,
  • monitorowanie kosztów i przychodów spółki,
  • nadzorowanie i przygotowywanie deklaracji CIT, VAT, podatku od nieruchomości, GUS oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych (NBP),
  • nadzór nad dekretacją i księgowaniem dokumentów,
  • ustanowienie i monitorowanie procedur kontroli księgowań,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi, w tym US, GUS, NBP, banki,
  • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie audytów,
  • raportowanie danych finansowych do zarządu i centrali spółki,
  • monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych,
  • efektywna organizacja i podział pracy w podległym zespole.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (ekonomia, rachunkowość, finanse),
  • min. 5-letnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisk w firmie produkcyjnej,
  • doświadczenie w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem,
  • znajomość Polskiej Ustawy o Rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego,
  • doświadczenie w firmie produkcyjnej funkcjonującej w SSE będzie atutem,
  • umiejętność sporządzania bilansów i sprawozdań finansowych,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, mile widziana znajomość języka niemieckiego,
  • znajomość programów finansowo-księgowych (np. SAP),
  • bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego MS Excel,
  • wysoki poziom zdolności przywódczych,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu,
  • odpowiedzialność, systematyczność, skrupulatność, rzeczowość, postawa proaktywna.
Oferujemy:
  • ciekawą i odpowiedzialną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • możliwości ciągłego rozwoju zawodowego.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Agencja zatrudnienia nr cert. 136.