Głowna Księgowa/Główny Księgowy

Miquido Sp. z o.o. Sp. k.

Kraków, małopolskie

Lokalizacja: Kraków
Kim jesteśmy
i co robimy?
Miquido od 2011 roku zajmujące się doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań mobilnych dla biznesu. Klienci firmy to globalne korporacje, rozwijające się, średniej wielkości firmy oraz start-upy. Miquido pracuje dla branż: finansowej, telekomunikacyjnej, medycznej, muzycznej, turystycznej oraz wielu innych o czym świadczą tacy klienci jak: Skyscanner, Herbalife, Nestle, TUI, VhedaHeatlh, HelloFresh, Play, Imagination Technologies, Plus, Kazar, Aviva, Kovue, Picniic czy Prymat.

Wielokrotnie nagradzany software house, który w ciągu pięciu lat zrealizował przeszło 100 projektów mobilnych używanych przez miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie. Laureat rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE 2016, laureat rankingu najlepszych aplikacji mobilnych 2016 roku wg Google za aplikację HelloFresh oraz magazynu TIME za aplikację Picniic, zwycięzca konkursu Webit Awards 2017, finalista Mobile Trends Awards 2016.
Główna siedziba oraz centrum developerskie znajduje się w Krakowie, natomiast spółka otworzyła również biura sprzedażowe w Londynie i Berlinie. O błyskawicznym rozwoju firmy świadczy także powiększenie zespołu z 3 do ponad 110 osób w zaledwie 6 lat.

Wyróżnikiem firmy jest transparentny, dobrze zorganizowany proces produkcji oprogramowania, zarządzany przez doświadczonych managerów wg metodyki Scrum, PMBoK albo Prince. Celem projektu jest nie tylko tworzenie kodu aplikacji, ale cały proces, który wpływa na jej sukces: analiza pomysłu i usprawnienia, wireframing UX, projektowanie UI, rozwój aplikacji, zapewnienie jakości oraz utrzymanie.

Miquido jest jedynym w Polsce partnerem technologicznym firmy JetBrains (twórcy TeamCity, YouTrack, IntelliJ). Strategia działania projektowego Miquido uwzględnia nie tylko o rozwój aplikacji, ale cały proces jej ścieżki sukcesu - począwszy od ulepszania pomysłów na aplikację, przez wireframing UX, projektowanie UI, rozwój oprogramowania, zapewnienie jakości kodu i utrzymanie aplikacji.

Organizator Mobiconf.org - największej konferencji w CEE dla developerów rozwiązań mobilnych i designerów, która w październiku każdego roku ściąga do Krakowa kilkaset osób z kilkunastu krajów świata.

Opis stanowiska

  • samodzielne prowadzenie ksiąg handlowych spółki komandytowej, spółek powiązanych (Grupa Kapitałowa)
  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych, uzgadnianie sald kont w ramach okresowego zamknięcia ksiąg
  • sporządzanie sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej na potrzeby Zarządu, US, GUS, KRS, NBP oraz innych instytucji
  • przygotowanie miesięcznych raportów dla Zarządu (bilans, rachunek zysków i strat, cash-flow, inwestycje)
  • przygotowanie budżetów projektów i kontrola ich realizacji
  • przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych Grupy Kapitałowej
  • nadzór i weryfikacja poprawności danych w systemie księgowym, zatwierdzanie prawidłowości rozliczeń kosztowych Spółki, uczestniczenie w podejmowaniu decyzji finansowania Spółki
  • zabezpieczanie prawidłowości umów pod względem finansowym i podatkowym
  • optymalizacja procesów księgowych
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe
  • nadzór nad prowadzeniem kadr i płac

Wymagania

  • wyższe wykształcenie kierunkowe (finanse, rachunkowość)
  • uprawnienia biegłego rewidenta
  • min. 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • szeroka wiedza z zakresu rachunkowości, bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, prawa podatkowego
  • wiedza z zakresu rozliczania transakcji
    wewnątrz- i pozawspólnotowych
  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych
    (w szczególności VAT i CIT)
  • wysokie zdolności interpersonalne
  • umiejętność zarządzania zespołem i nastawienie na realizację celów
  • samodzielność, rzetelność, odpowiedzialność, zaangażowanie w wykonywaną pracę
  • mile widziana wiedza z obszaru kadr i płac

Co oferujemy

  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość pracy zdalnej dwa razy w tygodniu
  • budżet szkoleniowy
  • dofinansowanie karty Multisport
  • prywatną opiekę medyczną
  • darmowe lekcje języka angielskiego u nas w biurze
  • niezapomniane imprezy i wyjazdy integracyjne
  • przyjazną atmosferę pracy
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk "Aplikuj"znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.