Opis stanowiska pracy

Małopolski Oddział Okręgowy PCK poszukuje osoby na stanowisko Głównej Księgowej

Opis stanowiska:

  • Prowadzenie rachunkowości zgodnie z obowiązującymi zasadami, nadzór nad pracą działu księgowości,
  • przestrzeganie zasad rozliczeń finansowych i zapewnienie należytej ochrony wartości pieniężnych,
  • zabezpieczanie prawidłowości umów (pod względem finansowym i podatkowym) ,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz sprawozdań i analiz okresowych,
  • optymalizacja procesów księgowych,
  • nadzór nad dokumentacją oraz zawartymi umowami gospodarczymi,
  • nadzór nad realizowanymi zadaniami zleconymi przez jednostki samorządu terytorialnego oraz administrację rządową,
  • zarządzanie zespołem,
  • współpraca z jednostką centralną,
  • prowadzenie projektów wewnętrznych mających na cele prowadzenie spraw finansowych na jak najwyższym poziomie.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość),
  • potwierdzone co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego,
  • umiejętność sporządzania sprawozdawczości finansowej, opracowywania planów ekonomiczno-finansowych;
  • doskonała znajomość zagadnień księgowych i podatkowych,
  • certyfikat Księgowy Ministra Finansów
  • dobra znajomość programu finansowego CDN Optima oraz pakietu MS Office,
  • doświadczenie w kierowaniu zespołem,
  • doświadczenie w realizacji zadań zleconych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz administrację rządową,
  • motywacja do pracy w organizacji pozarządowej.

Prezentacja firmy

Polski Czerwony Krzyż jest jedną z najstarszych i największych organizac... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/03/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa