Główna Księgowa (m/k)

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta dla głównych księgowych lubiących poznawanie przepisów podatkowych w różnych krajach i korelowanie ich z polskimi realiami. Wymagane umiejętności rozdzielania pracy w dużym zespole współpracowników. Konieczna znajomość konsolidacji.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest spółka działająca w branży dostarczania urządzeń i usług IT. Firma posiada swoje oddziały na terenie Europy, ale także RPA, Australii czy Singapuru.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie pełną księgowością spółek wchodzących w skład grupy (krajowych i zagranicznych);
  • Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemów rachunkowości i sprawozdawczości (podatkowej i finansowej) oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami;
  • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi i innymi podmiotami i instytucjami;
  • Koordynacja i zarządzanie procesami zamknięcia roku i badań sprawozdań finansowych (audyty);
  • Sprawdzanie dokumentów pod względem formalno-rachunkowym;
  • Nadzór nad terminowym przygotowywaniem sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych;
  • Sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych;
  • Nadzór nad automatyzacją procesów księgowych;
  • Zarządzanie podległym zespołem, 10-15 osób (delegowanie zadań, kontrola pracy, dbanie o stały rozwój pracowników, wsparcie merytoryczne).

Profil kandydata

  • 7- letnie doświadczenia w finansach i rachunkowości, w tym 3 letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w międzynarodowym środowisku;
  • Praktyczne doświadczenie w sporządzaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych;
  • Doskonałej znajomość przepisów podatkowych CIT, PIT, VAT (ze szczególnym uwzględnieniem transakcji międzynarodowych);
  • Bardzo dobrej znajomość języka angielskiego;
  • Bardzo dobrych umiejętności liderskich oraz znakomitych umiejętności zarządzania procesami księgowymi.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje szeroki pakiet benefitów, pyszną kawę, pracę w zgranym zespole, prywatne miejsce parkingowe.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page