Główna Księgowa (m/k)

Michael Page

Gliwice, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta pracy dla doświadczonych głównych księgowych gotowych do obsługi dwóch spółek: produkcyjnej i dystrybucyjnej.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z sektora chemiczno-farmaceutycznego o profilu produkcyjno-dystrybucyjnym, należąca do amerykańskiego koncernu.

Opis stanowiska

* Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca na potrzeby konsolidacji grupy kapitałowej
* Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi (UoR)
* Prowadzenie pełnej księgowości spółki kapitałowej
* Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu
* Sporządzanie sprawozdań i deklaracji podatkowych oraz statystycznych
* Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
* Koordynowanie prac związanych z audytem rocznym, współpraca z innymi instytucjami zewnętrznymi (banki, US)
* Nadzór organizacyjny nad działem księgowości (zarządzanie ok. 4 osobowym zespołem),
* Wsparcie innych działów firmy w zakresie merytorycznym

Profil kandydata

* Wyższe wykształcenie kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia, lub pokrewne
* Co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku głównego księgowego w firmie z pełną księgowością , najlepiej wchodzącą w skład międzynarodowej grupy kapitałowej
* Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (CIT, VAT, podatek u źródła)
* Znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
* Swobodna komunikacja pisemna i werbalna w języku angielskim
* Bardzo dobra znajomość MS Office, szczególnie Excel
* Analityczny umysł, pro-aktywne podejście do wyzwań
* Otwartość na zmiany
Dodatkowym atutem będzie:
* Wiedza w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych
* Doświadczenie w obsłudze systemu SAP
* Znajomość US GAAP

Oferujemy

* Ciekawą i pełną wyzwań pracę w firmie należącą do międzynarodowej firmy
* Bezpośrednią współpracę z Zarządem firmy
* Samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań
* Dofinansowanie do edukacji i rozwoju kompetencji
* Opiekę zdrowotną, kartę multisport, ubezpieczenie grupowe
* Umowę o pracę lub B2B

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gliwice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page