Główna księgowa/ Główny księgowy

Kancelaria Podatkowa Kwartet

Katowice, śląskie

Od: Kancelaria Podatkowa Kwartet
Miejsce pracy: Katowice

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 5 do 10 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Kadra zarządzająca, Praca Administracja biurowa, Praca Finanse

Opis stanowiska pracy:

  • Współpraca z Zarządem Kancelarii
  • Nadzór nad kompleksowym prowadzeniem ksiąg
  • Organizacja pracy w zespole, delegowanie zadań członkom zespołu
  • Nadzór nad prawidłowym wykonywaniem obowiązków przez członków zespołu, przegląd dokumentacji
  • Komunikacja z urzędami
  • Utrzymywanie dobrych relacji z Klientami i rozpoznawanie ich potrzeb
  • Ustalanie procedur komunikacji z Klientami
  • Współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia Klientom odpowiedniej jakości usług
  • Wdrażanie nowych pracowników do pracy w Dziale Księgowości
  • Ocena okresowa podległych pracowników

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe finansowe, ekonomiczne lub rachunkowe.
  • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego (w tym minimum 2 lat na stanowisku Głównego Księgowego).
  • Mile widziane doświadczenie w firmach Wielkiej Czwórki.
  • Znajomość Polskiej Ustawy o Rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej oraz prawa podatkowego.
  • Doświadczenie w sporządzaniu prognoz i sprawozdań finansowych, rozliczeń podatkowych, a także sprawozdań do GUS, NBP
  • Umiejętność współpracy z biegłymi księgowymi w trakcie badań sprawozdań finansowych
  • Doświadczenie w rozliczaniu transakcji eksportu, importu, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość MS Office i doświadczenie w pracy na systemach ERP
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.