Financial Controller / Senior Financial Controller

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Warszawa Michael Page Na czas nieokreślony

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z General Managerem, będzie odpowiedzialna za budżety (kosztowe, sprzedażowe) ich analizę wykonalności i odchyleń, prognozowanie, kontrole zamknięcia miesiąca, raportowanie finansowe do Grupy. Kandydat zaangażuje się również w operacyjne zadania w zakresie rachunkowości finansowej oraz kontroli należności. Dodatkowo bardzo ważnym aspektem będzie przedstawianie rekomendacji w celu podejmowania decyzji biznesowych wynikających z analiz i raportów finansowych. W kontekście kolejnych lat, będzie możliwość zostania Finance Managerm w spółce.

Idealna okazja dla osoby z ponad 4 letnim doświadczeniem na samodzielnym stanowisku Analityka/Kontrolera Finansowego(Biznesowego) lub w dziale finansowo-księgowym i lubi być zaangażowana w dodatkowe projekty. Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem - predyspozycje.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży usługowo - handlowej, wiodącej spółki w swoim sektorze, aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Financial Controller / Senior Financial Controller do siedziby w północno-wschodniej części Warszawy.

Opis stanowiska

  • Sporządzanie i aktualizacja prognoz finansowych, analiza wyników finansowych spółki,
  • Sporządzanie cyklicznych raportów oraz analizy finansowych,
  • Udział w sporządzaniu zarządczych pakietów sprawozdawczych, P&L, bilans, cash flow,
  • Udzielanie wsparcia analitycznego spółce,
  • Analiza zapisów księgowych i zamknięcia miesiąca,
  • Przygotowanie budżetów (kosztowych, przychodowych) i monitoring ich realizacji wraz z wyjaśnianiem odchyleń, identyfikacja ryzyka i nieprawidłowości,
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacja dalszych działań,
  • Usprawnianie narzędzi do raportowania, modyfikacja i wdrażanie usprawnień wspomagających w decyzjach biznesowych,
  • Dodatkowe obowiązki rachunkowo - księgowe,
  • Kontrola należności, analiza i podpowiedzi,

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • Co najmniej 4 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku w dziale kontrolingu: Kontroler, lub w dziale finansowo-księgowym,
  • Mile widziane wcześniejsze doświadczenie w zakresie audytu finansowego,
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości finansowej,
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem mile widziane, lub też predyspozycje,
  • Doświadczenie w przygotowaniu budżetów, prognoz, oraz umiejętność wyciągania wniosków,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (codzienna praca i kontakt z grupą),
  • Samodzielność, skrupulatność, komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia,
  • Charyzma, podejście jako lider zespołu, proaktywność.

Oferujemy

Pracę w międzynarodowej firmie, możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia kompetencji (w perspektywie również awans), stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, otwartą i przyjemną atmosferę pracy w zespole, pakiet socjalny: opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne.

Please apply via the button on the right side of this job offer.
Poleć ofertę znajomemu

Page Personnel jest jedną z wiodących agencji doradztwa personalnego, prowadzącą projekty rekrutacyjne od poziomu entry level/graduates do poziomu starszych specjalistów i ekspertów.

Page Personnel jest częścią PageGroup - międzynarodowego lidera w dziedzinie rekrutacji specjalistycznej, posiadającego 164 biura w 34 krajach na całym świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobywanemu na rynku od 1994 r. marka Page Personnel jest rozpoznawana i ceniona w większości krajów Europy Zachodniej, w Azji, rejonie Pacyfiku oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Dowiedz się więcej o Page Personnel