Financial Controller PE (m/f)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za udział w procesie budżetowania oraz uczestniczenie w procesie sporządzania sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych) według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest jedna z najdynamiczniejszych grup Private Equity w naszym regionie Europy.

Opis stanowiska

  • Udział w procesie budżetowania (sporządzanie budżetów rocznych, planów wieloletnich, prognoz, modeli finansowych)
  • Analiza wykonania budżetu oraz odchyleń od budżetu
  • Sporządzanie estymacji wyników
  • Uczestniczenie w procesie sporządzania sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych) według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Raportowanie giełdowe zgodnie z wytycznymi dla emitentów papierów wartościowych
  • Przygotowywanie / weryfikowanie wycen instrumentów finansowych (udziały, akcje, obligacje, certyfikaty inwestycyjne)
  • Przygotowywanie raportów płynności dla Grupy
  • Współpraca z zewnętrznymi biurami księgowymi oraz audytorami
  • Przygotowywanie raportów, analiz finansowych i prezentacji na potrzeby Zarządu i Kadry Kierowniczej
  • Rozwiązywanie bieżących kwestii i ich raportowanie
  • Monitorowanie kowenantów umownych oraz zastawów na aktywach

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość oraz pochodne)
  • 3 - 4 lata doświadczenia w Big 4 (preferowane) lub na analogicznym stanowisku w instytucji finansowej lub spółce giełdowej
  • Znajomość zasad rachunkowości zarządczej
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości MSR/MSSF
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w tym przede wszystkim znajomość programu Excel na zaawansowanym poziomie)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wiedza dotycząca funkcjonowania funduszy inwestycyjnych oraz TFI / spółek zarządzających w aspekcie biznesowym byłaby atutem
  • Silne zdolności analityczne
  • Dobra organizacja czasu pracy (nastawienie na pracę zadaniową)
  • Terminowość, dokładność i sumienność
  • Samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Elastyczność, umiejętność dostosowywana się do zmieniających się okoliczności

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Premię roczną
  • Pracę w jednej z najdynamiczniejszych grup PE
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page