Opis stanowiska pracy

Szukasz wyzwań i rozwijającej się firmy? Nie chcesz pracować w korporacji, ale lubisz porządek, światowe standardy i dobre narzędzia pracy? Czujesz się na siłach stworzyć nową funkcję w organizacji i wspierając Zarząd wprowadzić lepsze podejście do zarządzania finansami w firmie?

Cele i zadania na stanowisku:

  • Wsparcie Zarządu w zakresie zarządzania finansami i księgowością w kontekście płynności, zarządzania operacyjnego, dalszego rozwoju firmy, planowanych inwestycji i projektów.
  • Zapewnienie Zarządowi aktualnej i kompleksowej informacji o sytuacji finansowej firmy, wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych.
  • Opracowywanie modeli, prognoz i planów finansowych dla firmy (kilka spółek w kraju i zagranicą, kilka obszarów działalności firmy, głównie usługi) i realizowanych lub planowanych projektów.
  • Kontrola / aktualizacja struktury kosztów, planowanie kosztów, prognozowanie wydatków.
  • Zarządzanie płynnością finansową i zobowiązaniami.
  • Nadzór nad księgowością firmy (outsourcing).
  • Zarządzanie ryzykiem walutowym i kontrola projektów narażonych na ryzyko kursowe.
  • Optymalizacja zarządzania finansami w firmie - wyszukiwanie narzędzi umożliwiających optymalizację kosztów (np. podatkowych, wynagrodzeń, kosztów stałych prowadzenia działalności, kosztów planowanych inwestycji, kosztów finansowania inwestycji, itp.)
  • Prowadzenie w imieniu firmy negocjacji z instytucjami finansowymi, reprezentowanie firmy w sytuacjach codziennych związanych z obsługą finansową firmy.
  • Praca nad rozwojem narzędzi i procedur związanych z controlingiem finansowym, wdrażanie narzędzi typu Business Intelligence.

Oferujemy:

  • umowa o pracę lub umowa cywilno-prawna
  • biuro w centrum Krakowa
  • profesjonalne narzędzia pracy i dobra atmosfera w biurze
  • ambitne zadania i ciekawe projekty, inspirujące otoczenie

Wymagania

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Doświadczenie w firmie o obrotach min. kilkanaście mln PLN, prowadzącej działalność eksportową lub operacyjną zagranicą, na stanowisku kierownika lub dyrektora finansowego albo głównego księgowego.
  • Kompetencje merytoryczne pozwalające realizować ww. zadania i cele (szczególnie: aspekty prawne i podatkowe związane z bieżącą działalnością grupy kapitałowej, transakcje wewnątrzwspólnotowe, podatek VAT, wyodrębnianie SBU).
  • Ponadprzeciętne umiejętności analityczne oraz znajomość narzędzi analitycznych / controlingowych.
  • Gotowość do pracy samodzielnej, pełnienia roli konsultanta i doradcy dla Zarządu oraz podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za proponowane rozwiązania.
  • Elastyczność we współpracy, wysoki poziom kompetencji interpersonalnych.
  • Motywacja do ciągłego rozwoju merytorycznego oraz angażowania się w ambitne projekty.
  • Znajomość języka angielskiego.

Prezentacja firmy

Od kilkunastu lat nasi konsultanci współpracują z pracodawcami, k... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Analityka, Praca Bankowość, Praca Kadra zarządzająca