Europejski Wolontariat – członek organizacji zagranicznej Kraje Europy i Świata, Zagranica

Akademia Sztuki Życia

Cała Polska, Szczecin, Kraków, Warszawa, Wrocław, zachodniopomorskie

Opis stanowiska pracy

Wolontariat Europejski = European Voluntary Service (EVS) jest atrakcyjną formą zdobywania kwalifikacji na rynku pracy lub kompetencji społecznych, artystycznych lub związanych z ochroną środowiska.

Wyjazdy trawają od 3 tyg. nawet do 12 mies.

Pokrywane są koszty zakwaterowania i wyżywienia,
transportu lokalnego,
90% kosztów podróży,
otrzymujesz kieszonkowe,
ubezpieczenie zdrowotne,
opiekuna (mentora).

Korzystają z niego głównie absolwenci uczelni, szkół oraz studenci lub osoby niepracujące, gdyż umożliwia on wyjazd do innego kraju do wybranego projektu rozwojowego realizowanego przez zagraniczną organizację.

Nie musisz posiadać certyfikatów językowych, jedynym wymogiem jest Twoja motywacja i chęć rozwoju.

Uczestnicząc w nim nie tylko, korzystasz z dofinansowania UE, ale w innym kraju zdobywasz doświadczenie zawodowe i/lub społeczne w dziedzinie którą się interesujesz.

Ponadto i jednocześnie nabywasz umiejętności językowe i międzynarodowe zrozumienie oraz kontakty, które być może pomogą Ci w przyszłym życiu zawodowym lub osobistym.

Wszystkie kompetencje, które nabędziesz są potwierdzane certyfikatem YouthPASS zwiększającym atrakcyjność na rynku pracy.

Projekty podzielone są ze względu na tematykę (od projektów społecznych po artystyczne, ekologiczne i przedsiębiorcze). Wolontariusze mają możliwość zdobywania doświadczenia, poznawania kultury pracy, języka ,innych ludzi, uczestniczą w ciekawych inicjatywach i mają możliwość podróżowania.

Przykładowe projekty

organizacja imprez Społeczno-integracyjnych
pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym
współpraca z młodzieżą, dziećmi (zajęcia, spotkania, zabawy i gry)
zadania kulturalno-artystyczne, np. prezentacje, występy muzyczne, inne
prace medialne i promocyjne związane z nawiązywaniem wpółpracy międzynarodowej
pomoc w prowadzeniu szkoleń, konferencji z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju kompetencji, kompetencji społecznych, innych
prace środowiskowe i ekologiczne (np. ochrona gatunków zwierząt, energia odnawialna, inne)
działania i spotkania związane z tolerancją
prace turystyczno-rekreacyjne (np. promocja turystyki, pomoc
działania sportowo-rekreacyjne lub taneczne (np. nauka tańca, pomoc w rekreacji ruchowej).

Co ZYSKUJESZ?

Uczysz się języków obcych!,
Budujesz doświadczenie zawodowe
Poznajesz kulturę innego kraju,
Zdobywasz kontakty,
Zabijasz nudę i wykorzystujesz czas pożytecznie,
Tworzysz, pomagasz innym, budujesz swój potencjał.

Jeżeli masz czas, brakuje Ci pomysłu by go odpowiednio spożytkować i nie ukończyłeś /łaś 30 roku życia, to wolontariat europejski jest dla Ciebie.

Zobacz nas na stronie evs polska (w domenie pl). Skontaktuj się, zapytaj o szczegóły i WYJEDŹ na EVS.

Wymagania

Jeżeli masz ukończone 18 lat i nie ukończyłeś/łaś 31 roku życia, masz możliwość udziału w programie.

Aby wyjechać zadaj sobie kilka pytań

Jakie masz cele i plany, czym się interesujesz zawodowo lub hobbystycznie?
Kiedy chciałbyś/chciałabyś wyjechać i na jak długo?
Czy spełniasz wymagania wiekowe?
Jakie kraje Cię interesują?

Dla kogo w szczególności:

Absolwentów uczelni wyższych, którzy nie podjęli jeszcze pracy i przed rozpoczęciem życia zawodowego chcą wyjechać, pomagać, nauczyć się jezyka obcego, zyskać kontakty, możliwości i umiejętności społeczne.
Uczniów szkół średnich na okres wakacji międzyszkolnych, którzy chcą ciekawie spędzić czas, zdobyć doświadczenie w inicjatywie młodzieżowej , kulturalnej lub społecznej w innym kraju
Osób poszukujących pracy lub będących w sytuacji życiowej, która jest trudna, uciążliwa (np. związana z trudnościami ekonomicznymi, problemami w rodzinie, itd..)

Prezentacja firmy

Nasza instytucja zajmuje się rozwojem zawodowym i osobistym, który budow... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/06/2015
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
od 3 tygodni do 12 miesięcy
Liczba wakatów:
100
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
380PLN - 500PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Organizacje pozarządowe / Wolontariat