Enterprise Java Developer

RISCO SOFTWARE

Warszawa, mazowieckie

Od: RISCO SOFTWARE
Miejsce pracy: Warszawa

Mówią o nas „Open minded IT guys”. Specjalizujemy się w rozwiązaniach dla bankowości, osiągając miejsca w pierwszej piątce Rankingu IT@Bank. Dajemy naszym pracownikom możliwości rozwoju zawodowego, pro pracownicze podejście oraz dbałość o komfort pracy w nieformalnej atmosferze, w samym centrum Warszawy. Wierzymy, że umiejętności są zdobywane podczas pracy z kodem i jego architekturą w zróżnicowanych domenowo projektach. Zależy nam przede wszystkim na zdolnych ludziach z pasją, którzy lubią swoją pracę i przykładają uwagę do jakości pisanego przez siebie kodu. Jeśli dbasz o swój kod, dużo czytasz i lubisz eksperymentować, posiadasz otwarty umysł i chęć ciągłego rozwoju to właśnie Ciebie szukamy. Dołącz do nas!

Obecnie poszukujemy osób o różnym poziomie doświadczenia na stanowisko:

Forma zatrudnienia: umowa o pracę/B2B/zlecenie

Główne zadania:

  • projektowanie zaawansowanych rozwiązań Enterprise oraz korekcja błędów, uczestniczenie w projektach maintenance & release w obszarze dalszego rozwoju aplikacji;
  • testowanie dostarczanych rozwiązań;
  • bezpośrednia współpraca z testerami, analitykami biznesowymi oraz klientami;
  • tworzenie dokumentacji technicznych do tworzonych rozwiązań.

Szukamy osób, które posiadają:

  • praktyczną znajomość języka Java (Java 8 SE, Spring/Spring Boot, Apache Camel, JPA/Hibernate) oraz technologii Frontend (HTML, CSS, JavaScript, JQuery);
  • doświadczenie w pracy z narzędziami pozwalającymi na budowanie oraz utrzymywanie istniejących funkcjonalności systemu (Maven, Gradle, Git);
  • znajomość języka SQL oraz podstawowych założeń optymalizacji zapytań SQL (Oracle, MS SQL Server);
  • znajomość technik integracyjnych (messaging/JMS, WebServices, REST);
  • umiejętność osadzania aplikacji oraz wstępnej konfiguracji serwerów aplikacyjnych (Weblogic, JBoss EAP);
  • zdolność analitycznego i biznesowego myślenia oraz szybkiego uczenia się;
  • umiejętność rozwiązywania problemów;
  • zaangażowanie, determinację w dążeniu do celu; są odpowiedzialne i sumienne;
  • znajomość języka angielskiego, umożliwiającą efektywne zapoznawanie się z dokumentacją techniczną.

Mile widziane:

  • doświadczenie w projektach wykorzystujących następujące narzędzia i technologie: Scala, AngularJS, jBPM, Play Framework, Vaadin, JSP, Spring Security, Oauth2, CXF, RabbitMQ, IBM MQ, ELK, Metrics (Graphite), Neo4j, MongoDB, Redis, ElasticSearch, Docker, SoapUI, SBT, Jenkins, Nexus;
  • umiejętność pisania czytelnych testów jednostkowych i integracyjnych, znajomość metodyki Test Driven Development oraz metod refaktoryzacyjnych;
  • umiejętność współpracy z osobami z obszarów biznesowych, jak i z zespołami stricte technologicznymi w zakresie analizy i opisu obecnego środowiska systemów bankowych;
  • znajomość mechanizmów JVM oraz mechanizmów pochodzących z Javy 8, Solid oraz Grasp i XP;
  • praktyczna znajomość wzorców projektowych, EIP, messaging, Design Patterns, Microservice Patterns oraz dobrych praktyk programistycznych;
  • otwartość na naukę nowych technologii;
  • samodzielność w rozwiązywaniu problemów;
  • uczestnictwo w dużych projektach;
  • próbka Twojego kodu dołączonego do CV będzie fajnym dodatkiem.

Co oferujemy:

  • długoterminową współpracę w preferowanej przez Ciebie formie;
  • atrakcyjne warunki finansowe;
  • elastyczny czas pracy – możliwość łączenia pracy zdalnej z pracą w biurze;
  • partnerską współpracę opartą na zaufaniu, bardzo dobrą atmosferę w zespole;
  • możliwość pracy w kreatywnym środowisku skupionym na tworzeniu ciekawych, pionierskich i innowacyjnych projektów realizowanych w największych bankach w Polsce;
  • uczestnictwo we wszystkich etapach projektu - pracę nad całością projektu, nie tyko nad jego warstwą programową;
  • funkcjonalne, ergonomiczne biuro (w tym m.in. game/chill-out room) z nowoczesnym wyposażeniem, zlokalizowane w centrum Warszawy - przy Placu Zawiszy;
  • możliwość awansu poziomego i pionowego;
  • pakiet Benefit Multisport, prywatną opiekę medyczną;
  • bibliotekę techniczną, dostęp do platformy e-learningowej, możliwość samokształcenia i doskonalenia własnego warsztatu.