Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE
Prezes Urzędu Patentowego RP poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

aplikanta eksperckiego
w Departamencie Badań Patentowych

Liczba lub wymiar etatu: 3

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Główne obowiązki:
• klasyfikacja wstępna zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych,
• badanie ustawowych warunków ochrony prawnej wynalazków i wzorów użytkowych na podstawie dokumentacji patentowej i literatury fachowej polskiej oraz zagranicznej, w tym sporządzanie sprawozdań ze stanu techniki,
• prowadzenie korespondencji ze zgłaszającymi w ramach czynności związanych z przygotowaniem decyzji w sprawie.

Kandydatka/Kandydat powinien posiadać kwalifikacje:
• wykształcenie wyższe techniczne w dziedzinie:
- elektroniki – 1 etat
- mechaniki – 1 etat
- mechatroniki – 1 etat
• znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego w mowie i piśmie, w tym co najmniej jednego na poziomie dobrym.

Wymagania

Wymagania pożądane:
• znajomość zagadnień dotyczących problematyki ochrony własności przemysłowej,
• znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
• umiejętność posługiwania się komputerem (Windows, Word),
• umiejętność dokonywania analizy porównawczej tekstów i jasnego formułowania wniosków,
• łatwość podejmowania decyzji,
• umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i kreatywność.

Termin składania dokumentów:
30 kwietnia 2017 r.

W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu z dopiskiem „aplikant/DP_e” lub aplikant/DP_m” lub aplikant/DP_mechat”.

Oferta powinna zawierać oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria