Ekspert merytoryczny – ds. opisywania kwalifikacji i walidacji w projekcie ZSK

Instytut Badań Edukacyjnych

01-180 Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” na stanowisko:

NR.REF.: ZSK2/Z3/EMOK_A/7/2912/IP

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za powstanie opisów kwalifikacji, opisów walidacji, narzędzi walidacji oraz wniosków o włączenie kwalifikacji do ZSK wraz z nadaniem uprawnień do ich certyfikowania.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie:

Główne obowiązki

  • Sprawowanie merytorycznego nadzoru nad realizacją zamówień na opracowanie nowych lub aktualizowanie istniejących opisów kwalifikacji wraz z narzędziami walidacji oraz rozwiązaniami w obszarze wewnętrznego systemu zapewniania jakości. Pełnienie odpowiedzialności za jakość powstających produktów, zgodnie z założeniami ZSK i zdefiniowanymi celami projektu.
  • Koordynowanie prac przetargowych i opracowanie wkładu merytorycznego do dokumentacji przetargowej (tj.: bazy danych, koncepcja, przygotowanie materiałów informacyjnych i prowadzenie spotkań informacyjnych, opracowanie OPZ i wkładu do SIWZ, udzielanie odpowiedzi na pytania przetargowe, ocena ofert i wyłonienie wykonawców).
  • Prowadzenie seminariów i spotkań roboczych z wykonawcami.
  • Organizacja i monitorowanie postępów realizacji zamówień we współpracy z wykonawcami.
  • Przekazywanie posiadanej wiedzy oraz wdrażanie do projektu ZSK nowych członków Zespołu.
  • Reprezentowanie Instytutu Badań Edukacyjnych oraz upowszechnianie założeń ZSK i celów projektu – udział w seminariach informacyjnych i spotkaniach konsultacyjnych z partnerami społecznymi (także w charakterze prelegenta lub moderatora dyskusji).
  • Ścisła współpraca z opiekunem zadania (zespołu), specjalistami z zespołu i członkami innych zespołów zaangażowanych we wdrażanie ZSK.

Wymagania

Wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów badawczych i/lub wdrożeniowych w obszarze edukacji, zarządzania zasobami ludzkimi lub rynku pracy.
  • Dobra znajomość założeń Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz zapisów ustawy o ZSK.
  • Wykształcenie wyższe – preferowane nauki humanistyczne, społeczne lub ekonomiczne.
  • Doświadczenie w koordynowaniu prac przetargowych i opracowanie wkładu merytorycznego do dokumentacji przetargowej (tj.: bazy danych, koncepcja, przygotowanie materiałów informacyjnych i prowadzenie spotkań informacyjnych, opracowanie OPZ i wkładu do SIWZ, udzielanie odpowiedzi na pytania przetargowe, ocena ofert i wyłonienie wykonawców).
  • Biegła znajomość j. angielskiego, poziom B2.
  • Orientacja zadaniowa i bardzo dobra organizacja pracy własnej i innych (umiejętność samodzielnego planowania swoich działań i określania priorytetów, stałe monitorowanie efektów przy rozplanowaniu równoległej realizacji kilku zadań, delegowanie zadań pracownikom).
  • Umiejętność czytelnej komunikacji i negocjacji przydatnej do przedstawiania własnego stanowiska oraz poszukiwania jak najbardziej korzystnych sposobów rozwiązywania rozbieżnych kwestii.
  • Umiejętność swobodnego posługiwania się słowem pisanym, w tym redagowania i edytowania tekstów tj. ekspertyzy, raporty, materiały informacyjne.
  • Umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i prezentowania danych ilościowych i jakościowych, a także ich analizy, interpretacji oraz prezentacji na forum.
  • Umiejętność prezentowania posiadanej wiedzy oraz chęć uczenia innych, mniej doświadczonych współpracowników.

Prezentacja firmy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą inte... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/02/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Badania / Rozwój, Praca Analityka, Praca Administracja Publiczna, Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia, Praca Doradztwo / Konsulting