Ekspert/Kluczowy Ekspert ds. Formulacji

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Starogard Gdański, pomorskie

Opis stanowiska

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy do naszego Działu Formulacji doświadczonej i otwartej na wyzwania osoby, która będzie utrzymywać i optymalizować procesy rozwoju formulacji stałych postaci leku z zastosowaniem podejścia Quality by Design.

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • Zapewnienie najwyższego poziomu merytorycznego w Dziale Formulacji w zakresie rozwoju stałych postaci leku
  • Czynny udział w opracowywaniu strategii rozwoju produktów leczniczych
  • Odpowiedzialność za rozwój produktów o najwyższym stopniu trudności oraz o strategicznym znaczeniu dla firmy
  • Wiodąca rola w obszarze nowych i zaawansowanych technologii farmaceutycznych
  • Współpraca ze specjalistami z innych obszarów (Dział Preformulacji, Analityki, Badań Klinicznych, Rejestracji, Własności Intelektualnej i innych)

OCZEKIWANIA:

  • Stopień naukowy (preferowany doktorat) w zakresie nauk farmaceutycznych, chemii, biotechnologii lub nauk pokrewnych
  • Minimum 6 lat doświadczenia w przemyśle farmaceutycznym w rozwoju formulacji produktów generycznych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Doskonała, poparta wprowadzeniami do obrotu, umiejętność projektowania kompozycji farmaceutycznych i procesów wytwarzania dla suchych doustnych postaci leków
  • Doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji technicznej oraz modułu 3 eCTD dokumentacji rejestracyjnej
  • Kreatywne podejście do rozwiązywania problemów oraz nastawienie na wynik
  • Umiejętność efektywnej komunikacji i współpracy z ludźmi
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne i otwartość na zmiany

OFERUJEMY:

  • Stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się firmie farmaceutycznej działającej na rynkach międzynarodowych
  • Konkurencyjne i motywujące wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia
  • Narzędzia pracy: laptop, telefon komórkowy
  • Szeroki pakiet dodatkowych benefitów (m.in. prywatna opieka medyczna, samochód służbowy, pracowniczy plan emerytalny, dofinansowanie do posiłków i zajęć sportowych)
  • Ciekawe wyzwania, możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego
  • Przyjazną i twórczą atmosferę pracy