Ekspert ds. Jakości (Umowa na zastępstwo)

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Gdańsk, Gdynia, Sopot, pomorskie

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • wpieranie zespołu oraz klientów wewnętrznych wiedzą i ekspertyzą techniczną w zakresie Kontroli Jakości
  • opracowywanie planów badań stabilności oraz nadzór nad ich prawidłowym prowadzeniem, opracowywanie protokołów badań, procedur i innej niezbędnej dokumentacji
  • przygotowanie, rewizja i zatwierdzanie protokołów, raportów, metod, procedur, instrukcji, specyfikacji, umów oraz innych dokumentów Kontroli Jakości
  • zlecanie do firm zewnętrznych analiz materiałów procesowych oraz nadzór nad ich terminowym i rzetelnym wykonaniem
  • terminowe zlecanie prowadzenia usług zewnętrznych z zakresu KJ zgodnie z wewnętrznymi procedurami
  • uczestnictwo w audytach wewnętrznych i zewnętrznych
  • przygotowywanie dokumentacji i przeprowadzanie transferów oraz walidacji metod analitycznych
  • informowanie osoby zarządzającej produkcją oraz osoby wykwalifikowanej o odchyleniach i niezgodnościach stwierdzonych podczas analiz wykonywanych przez laboratoria kontraktowe oraz innych dostawców usług
  • zastępowanie koordynatora kontroli jakości

OCZEKIWANIA:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (mikrobiologia, biotechnologia, biologia, chemia lub pokrewne)
  • minimum 5 letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej w środowisku regulowanym (preferowane w laboratorium biotechnologicznym)
  • bardzo dobra znajomość zasad GLP oraz GDP i umiejętność ich wprowadzenia, a także nadzorowania ich przestrzegania w laboratorium
  • praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu: walidacji metod, transferu metod, badań stabilności, chromatografii cieczowej z uwzględnieniem metod typowych dla leków biologicznych, elektroforezy kapilarnej, ELISA, spektrofotometrii UV-VIS, metod farmakopealnych używanych do testowania substancji wyjściowych, pośrednich i produktów końcowych
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • dobra znajomość pakietu MS Office
  • umiejętność współpracy z innymi w celu rozwiązywania problemów
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętności pracy pod presją czasu
  • zdolność analitycznego myślenia

OFERUJEMY:

  • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się polskiej firmie farmaceutycznej
  • konkurencyjne i motywujące wynagrodzenie
  • ciekawe wyzwania, możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego
  • szeroki pakiet socjalny