Dyrektor Departamentu Windykacji

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy bankiem, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów.

Wyznaczamy standardy światowej bankowości dzięki długofalowej strategii wzmacniając naszą obecność na świecie i nieustannie ulepszając relacje z Klientami. Kładziemy nacisk nie tylko na bankowość, ale też na technologie i analitykę.

Nasze podejście do rozwoju jest proste – stwarzamy możliwości i udostępniamy narzędzia rozwojowe, z których pracownicy mogą korzystać w odpowiednim dla siebie czasie, popierając jednocześnie postawę odpowiedzialności za kształtowanie własnej drogi zawodowej.

W Citi Handlowy nie ma sztywno wyznaczonych ścieżek kariery, którymi trzeba podążać – dzięki mobilności zawodowej można startować w procesach rekrutacyjnych w Citi na całym świecie.

Miejsce pracy: Warszawa

Kluczowe zadania:

  • Zarządzanie procesem i strategią windykacji w sposób umożliwiający minimalizowanie strat kredytowych przy utrzymaniu optymalnego poziomu kosztów oraz efektywności,
  • Wprowadzanie zmian w strategii departamentu windykacji w zgodzie z polityka zarządzania ryzykiem i polityką windykacyjną,
  • Identyfikacja i prowadzenie kluczowych projektów i inicjatyw w Departamencie Windykacji,
  • Zarządzanie budżetem jednostki,
  • Zapewnienie optymalnego poziomu zatrudnienia w relacji do bieżących potrzeb biznesowych (w tym rekrutacja i selekcja, rozwój i motywowanie podległego zespołu)
  • Zapewnienie efektywnej struktury obszaru w odpowiedzi na bieżące i przyszłe wymagania otoczenia biznesowego
  • Utrzymanie optymalnie wysokich wskaźników ilościowych i jakościowych dla procesu windykacji;
  • Monitorowanie wydajności współpracy z zewnętrznymi dostawcami (agencjami windykacyjnymi, kancelariami prawnymi)
  • Nadzór nad procesem obsługi reklamacji związanych z procesem windykacji

Wymagania:

  • Udokumentowane doświadczenie na stanowisku managerskim w obszarze windykacji
  • Doświadczenie w zarządzaniu złożonymi zespołami
  • Doświadczenie w zakresie  tworzenia długookresowych strategii oraz polityk w obszarze windykacji
  • Wysoki poziom orientacji biznesowej oraz umiejętność równoważenia wydajności i skuteczności operacyjnej dla potrzeb wspierania wzrostu biznesu
  • Zdolność  do budowania i utrzymywania efektywnej sieci relacji biznesowych na poziomie różnych jednostek organizacyjnych i funkcji biznesowych
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

 Oferujemy:

  • Możliwość pracy w stabilnej organizacji finansowej o międzynarodowym zasięgu
  • Współpraca z senior managementem w organizacji
  • Możliwość prowadzenia projektów  i realizacji zadań w środowisku międzynarodowym oraz we współpracy z różnymi obszarami biznesowymi
  • Szereg benefitów (opieka medyczna, karta multisport, dodatkowe ubezpieczenie na życie)
  • Możliwość rozwoju w strukturach Banku
  • Szkolenia (zarówno merytoryczne, jak i rozwijające kompetencje miękkie)
To apply for the vacancy please click on the 'APLIKUJ' button on the right side of this job offer.
Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A.