Dyrektor Biura Prawnego i Nadzoru Właścicielskiego

PKP SA.

Warszawa, mazowieckie

PKP SA.

Tory Kariery w PKP S.A.
Praktyki i staże

Jesteś zainteresowany/a odbyciem praktyki lub stażu?
Otwieramy przed Toba takie możliwości. Jeszcze dziś wyślij swoją aplikację i rozpocznij kształtowanie swojej kariery zawodowej z PKP S.A.!

Miejsce pracy: Warszawa

Odpowiedzialność i główne zadania:

  • Zarządzanie obszarem obsługi prawnej i pracą zespołu prawników,
  • Odpowiedzialność za terminowe i prawidłowe działanie procesów prawnych w przedsiębiorstwie,
  • Zarządzanie relacjami z zewnętrznymi kancelariami prawnymi,
  • Nadzór nad wartością merytoryczną regulacji i rekomendacji przygotowywanych przez Biuro Prawne i Nadzoru Właścicielskiego,
  • Monitorowanie i zarządzanie zmianami regulacji, dokumentacji, regulaminów i umów w związku
    z niezgodnościami z obowiązującymi lub nowymi przepisami prawa i standardami,
  • Merytoryczne wsparcie Zarządu oraz kierowników komórek organizacyjnych w aspektach prawnych oraz w realizowanych projektach, w tym inwestycyjnych,
  • Opiniowanie i tworzenie dokumentów prawnych,
  • Udział w negocjacjach i rozmowach biznesowych,
  • Realizacja usług dla spółek Grupy PKP w zakresie obsługi prawnej zgodnie z zawartymi umowami,
  • Reprezentowanie interesów PKP S.A. przed sądami oraz organami administracji państwowej.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe prawnicze oraz tytuł radcy prawnego,
  • Minimum 6 lat stażu pracy, w tym 3 lata na stanowisku związanym z kierowaniem zespołem,
  • Umiejętność zarządzania relacjami z obszarem biznesowym, w tym umiejętność argumentowania, łatwość porozumienia się i budowania relacji,
  • Bardzo dobre umiejętności menadżerskie w obszarze zarządzania zespołem,
  • Znajomość prawa gospodarczego, handlowego, cywilnego, budowlanego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego,
  • Samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji i nastawienie na aktywne rozwiązywanie problemów,
  • Znajomość zagadnień związanych z nieruchomościami oraz obsługą organów spółek prawa handlowego,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne,
  • Wysokie zdolności myślenia strategicznego i koncepcyjnego,
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • Znajomość zagadnień z zakresu nadzoru właścicielskiego,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu właściwym dla charakteru wykonywanej pracy będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych,
  • Możliwość ciągłego rozwoju zawodowego,
  • Uczestnictwo w kluczowych projektach Grupy PKP.

Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem zapraszamy
do przesłania aplikacji za pomocą przycisku

Informujemy, że potwierdzeniem przyjęcia Państwa aplikacji jest otrzymanie maila zwrotnego.

Nadesłanych ofert nie zwracamy.
Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.