Doradca kluczowy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej

Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za:
- inicjowanie tworzenia nowych PES i PS, tworzonych zarówno przez osoby fizyczne, jak i osoby prawne;
- współpracę z PUP, OPS, PCPR oraz z innymi instytucjami działającymi w obszarze wykluczenia społecznego i rynku pracy;
- identyfikację potrzeb klienta OWES i oczekiwanego przez niego wsparcia;
- przygotowanie indywidualnego procesu wsparcia dla klienta (osoby indywidualnej, grupy inicjatywnej, podmiotu ekonomii społecznej PES), w tym sformułowanie celów indywidualnego prowadzenia klientów i stworzenie projektu procesu wsparcia;
- dokumentowanie realizacji indywidualnej ścieżki wsparcia;
- ścisłą współpracę z animatorami. specjalistami. ds. inkubacji i doradcami OWES.

Wymagania

Nasze oczekiwania:
- co najmniej 3-letnie doświadczenie w reintegracji społeczno-zawodowej osób wykluczonych społecznie;
- co najmniej 3-letnie doświadczenie we wsparciu tworzenia przedsiębiorstw społecznych (PS) lub podmiotów ekonomii społecznej (PES);
- doświadczenie w przygotowaniu grup inicjatywnych do utworzenia podmiotów ekonomii społecznej, w tym w szczególności spółdzielni socjalnych (obejmujących wszystkie etapy tworzenia PES, tj. od spotkań rekrutacyjnych po założenie PES i współpracę doradczą w trakcie istnienia PES);
- doświadczenie w prowadzeniu działań animacyjno-inkubacyjnych służących rozwojowi organizacji obywatelskich i partycypacji społecznej;
- umiejętność identyfikacji i analizy potrzeb klienta
- umiejętność pracy w zespole,
- pełna zdolność do czynności prawnych,
- wysoka motywacja do pracy,
- nienaganna kultura osobista.

Mile widziane:
- czynne prawo jazdy kat. B.,
- doświadczenie w zarządzaniu PES/PS;
- znajomość zasad realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE,
- działalność społeczna w ramach PES lub na rzecz społeczności lokalnych.

Prezentacja firmy

Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej (SWR) założone zostało w 20... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/04/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Doradztwo / Konsulting