Controlling Manager / Kierownik Kontrolingu

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z Dyrektorem Finansowym, Grupą odpowiadając również za zarządzanie zespołem. Zaangażuje się w prowadzenie finansów spółki (raportowanie, budżetowanie, forecastowanie, zarządzanie płynnością, skarbcem i należnościami), jak również w rozwój narzędzi kontrolingowych i raportowania.
Osoba ta będzie również wspierać i wspólnie z działem sprzedaży oraz działem marketingu pracować nad zyskownością produktów Spółki, a także nad optymalizacją kosztów i procesów wewnętrznych,

Jest to idealna rola dla osoby, która posiada około 6 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w kontrolingu w tym minimum 2 lata doświadczenia w zarządzaniu zespołem.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej, stabilnej, znanej i rozwijającej się spółki z branży usług dla biznesu, osoby na stanowisko Controlling Managera do siedziby w Warszawie.

Opis stanowiska

- Odpowiedzialność za przygotowywanie rocznego budżetu, planu 3 letniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń,
- Przygotowanie analiz, trendów oraz komentarzy i rekomendacji działań,
- Aktywne uczestnictwo w miesięcznych spotkaniach biznesowych wewnętrznych, jak również telekonferencjach z grupą,
- Odpowiedzialność za przygotowanie i zatwierdzenie budżetu kosztowego,
- Zarządzanie płynnością finansową spółki wraz z estymacji ryzyka finansowego Kontrola i raportowanie wyników finansowych,
- Współpraca z zespołem księgowości i weryfikacja zapisów księgowych,
- Odpowiedzialność za przygotowanie raportów dla potrzeb Grupy (raporty kwartalne, roczne) oraz inne na potrzeby

- Dyrektor Generalnego i innych działów,
- Kontrola inwestycji aktywnych (CAPEX),
- Zarządzanie środkami pieniężnymi, monitorowanie należności,
- Udział w projektach i inicjatywach wewnętrznych,
- Budowanie, optymalizacja narzędzi kontrolingowych,
- Zarządzanie i rozwijanie podległego zespołu,

Profil kandydata

- Wykształcenie wyższe z zakresu: finansów lub ekonomii/nauk ścisłych,
- Doświadczenie na samodzielnym stanowisku minimum 6 lat w dziale kontrolingu na samodzielnym stanowisku w tym 2 lata w zarządzaniu zespołem,
- Certyfikat ACCA, CFA lub CIMA, lub w trakcie uprawnień
- Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej,
- Rozumienie procesów biznesowych,
- Bardzo dobra znajomość j. angielskiego,
- Biegła znajomość pakietu Office, w szczególności Excel (VBA będzie dodatkowym atutem),
- Doświadczenie i rozumienie narzędzi BI,
- Umiejętność analitycznego myślenia oraz syntezy wniosków,
- Umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku
- Dokładność, systematyczność, terminowość i doskonała organizacja pracy własnej oraz zespołu
- Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne i współpracy w zespole.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, umowę o pracę, możliwości rozwoju w spółce, pracę w międzynarodowym środowisku i projektach finansowych, samochód służbowy i pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page