Opis stanowiska pracy

Instytut Badań Edukacyjnych

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 130 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów – z których większość to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Posiadają oni bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” na stanowisko:

Coach - Trener

NR REF.: ZSK2/Z1Z7/CT/8/1312/P

Miejsce pracy - obszar średnio trzech sąsiednich województw na terenie Polski

Zatrudniony Coach - Trener będzie odpowiadzialny za realizację celów strategicznych w zakresie wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) głównie poprzez wspieranie doradców regionalnych w efektywnym nawiązywaniu współpracy z kluczowymi lokalnymi interesariuszami i odbiorcami ZSK.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov. pl.

Główne obowiązki

  • Wspieranie doradców regionalnych w nawiązywaniu współpracy z kluczowymi lokalnymi interesariuszami tj. np. z administracją samorządową, urzędami, NGO, pracodawcami, organizacjami branżowymi, uczelniami, instytucjami szkoleniowymi, doradcami zawodowymi i edukacyjnymi w zakresie: tworzenia strategii docierania do różnych podmiotów, przezwyciężaniu trudności, poszukiwaniu rozwiązań wobec wyzwań i trudnych sytuacji.
  • Wspieranie doradców regionalnych w obszarach dotyczących tworzenia kwalifikacji, przygotowania interesariuszy i odbiorców ZSK do pełnienia roli instytucji certyfikujących lub/i prowadzenia walidacji.
  • Prowadzenie i moderowanie seminariów, spotkań z wykorzystaniem własnych metod warsztatowych oraz wspieranie doradców regionalnych w stosowaniu aktywizujących metod szkoleniowych.
  • Wsparcie metodami coachingowymi doradców regionalnych, aby wykorzystywali własny potencjał oraz doskonalili swój warsztat pracy.
  • Samodoskonalenie się w zakresie wiedzy dotyczącej Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) oraz poznanie i analiza uwarunkowań rynku pracy i edukacji w regionie.
  • Monitorowanie realizacji celów strategicznych w dedykowanych regionach w zakresie wdrażania ZSK

Wymagania

  • Min – 7 letnie doświadczenie zawodowe, a w tym: doświadczenie w działaniach doradczych, szkoleniowych, coachingu grupowego (min.40h) i indywidualnego (min.100h) poparte konkretnymi sukcesami.
  • Umiejętności coachingowe, w szczególności w zakresie budowania relacji, ustalania zasad współpracy, precyzyjnej komunikacji potwierdzone przygotowaniem formalnym (min. 120 godzin dydaktycznych zaświadczenie/ certyfikat/ studia podyplomowe).
  • Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, seminariów i moderowaniu pracy grupowej.
  • Praktyczna znajomość technik i narzędzi trenerskich potwierdzona przygotowaniem formalnym.
  • Silna orientacja proaktywna, samodzielność i orientacja na rozwiązanie.
  • Wykształcenie wyższe, pożądane kierunkowe: nauki społeczne lub ekonomiczne.
  • Mile widziane doświadczenia związane z wdrażaniem/tworzeniem systemów kompetencji pracowników, projektami AC&DC.
  • Gotowość do wyjazdów służbowych.

Oferujemy

  • Możliwość wykorzystania własnego warsztatu coacha oraz trenera i wdrażania nowych rozwiązań.
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego w nowatorskich projektach edukacyjnych.
  • Ambitne zadania i dostęp do specjalistycznej wiedzy.
  • Współpracę z ciekawymi ludźmi, wsparcie zespołu i przyjazną atmosferę pracy.

Warunki zatrudnienia

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu na zasadach telepracy. Pierwsza umowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony do końca realizacji projektu tj. do 31.12.2019 r.
  • Możliwość uczestniczenia w realizacji kolejnych projektów dotyczących wdrażania ZSK.

Wymagania

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego do 14 stycznia 2018 r.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF.:

ZSK2/Z1Z7/CT/8/1312/P

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”

IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

Projekt „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 8. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Prezentacja firmy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą inte... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/01/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia, Praca Marketing / PR / Social Media, Praca Badania / Rozwój, Praca Doradztwo / Konsulting