Opis stanowiska pracy

CNC Operator – Norway

Job location: Mo I Rana

Job description:

Working place is a big industry company.

Start in the middle of May.

Work with steel, but it can happened work with plastic.

We offer:

• Salary between 200 - 220 NOK gross/ hour.
• Free fly to Norway
• Full health insurance, additional accident insurance
• Option of permanent contract with the customer
• Assistance in accommodation and organization of formalities at Norwegian offices

Required documents:

• CV
• Picture
• Confirmation of employment - written or oral

Wymagania

Requirements:

• 3 years of professional experience as a CNC-turning center (Doosan Puma) or CNC-milling (Doosan Mynx)
• Ability to work independently
• Experience with programming and read drawings.
• Education or course as a CNC operator
• English or Norwegian communication skills

Prezentacja firmy

Adecco Norwegia jest częścią Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
24/04/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Praca fizyczna, Praca Praca na produkcji

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy