Kronospan
Silva to firma należąca do grupy Kronospan, światowego lidera w produkcji płyt drewnopochodnych dla meblarstwa i budownictwa. Silva zajmuje się transportem, zakupem, dystrybucją i przerobem surowca drzewnego dla potrzeb zakładów płyt drewnopochodnych. Obecnie do jednej z naszych spółek poszukujemy osoby (k/m) na stanowisko:

Automatyk

Od: Kronospan
Miejsce pracy: Strzelce Opolskie

Zakres obowiązków:

  • diagnostyka oprogramowania PLC, analiza algorytmów sterujących systemami przemysłowymi
  • implementacja algorytmów sterujących systemami przemysłowymi na platformach wiodących producentów sterowników PLC (m.in.: (Beckhoff, Siemens)
  • wykonywanie remontów maszyn i urządzeń oraz usuwanie awarii
  • parametryzacja przetwornic częstotliwości
  • kontrola stanu technicznego wyłączników krańcowych, fotokomórek oraz czujników zbliżeniowych

Wymagania:

  • wykształcenie minimum średnie – automatyczne bądź elektryczne
  • umiejętność diagnostyki oprogramowania PLC
  • wiedza dotycząca parametryzacji przetwornic częstotliwości
  • umiejętność czytania schematów elektrycznych
  • uprawnienia SEP do 1 kV
  • gotowość do do pracy w ruchu ciągłym.