Automatyk Strzępiarki

CMC Poland Sp. z o.o.

Zawiercie, śląskie

CMC Poland Sp. z o.o. CMC Poland Sp. z o.o.
Commercial Metals Company (CMC) to globalna firma działająca w branży hutniczej posiadająca swoje oddziały w 4 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. CMC Poland Sp. z o.o. jest spółką z grupy CMC w Polsce z główną siedzibą w Zawierciu, gdzie zlokalizowana jest huta stali oraz z kilkunastoma lokalizacjami na terenie całego kraju (Zbrojarnie oraz Zakłady Złomowe).

Od: CMC Poland Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Zawiercie

Strzępiarka CMCP to jedno z najnowocześniejszych i największych urządzeń do przerobu złomu stalowego na świecie. Eksploatowana w firmie od 2006 roku pozwala uzyskać wysokiej jakości złom wolny od zanieczyszczeń, który stanowi wsad do elektrycznych pieców łukowych Wydziału Stalowni CMCP w procesie technologicznym wytapiania stali w hucie. Służy również do odzyskiwania metali kolorowych ze śmieci postrzępiarkowych poprzez system urządzeń przesiewających i sortujących działających na zasadzie prądów wirowych (ECS) i czujników indukcyjnych. Silnik Strzępiarki ma moc ośmiu tysięcy koni mechanicznych i produkuje około 2 tys. ton oczyszczonego złomu dziennie. Ważnym elementem w naszej działalności jako jednego z największych recyklerów złomu w Polsce jest właśnie recykling i ochrona środowiska- Strzępiarka daje wymierne korzyści zarówno technologiczne, jak i ekologiczne.

Opis stanowiska:

  • utrzymywanie w ruchu Strzępiarki pod kątem automatyki i elektryki
  • organizowanie przeglądów i prac konserwacyjnych
  • wykonywanie napraw aparatury kontrolno-pomiarowej
  • proponowanie i wdrażanie ulepszeń i modyfikacji
  • rozwiązywanie codziennych problemów technicznych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne preferowane: Elektryka, Automatyka, Elektronika, Mechatronika
  • znajomość rysunku technicznego
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w przemyśle ciężkim, hutniczym lub przeróbczym
  • umiejętność diagnozowania przyczyn awarii i rozwiązywania problemów technicznych
  • znajomość zagadnień związanych z sieciami lokalnymi Ethernet, Profibus
  • znajomość sterowników PLC (Siemens S7) i systemów SCADA
  • umiejętność parametryzowania i serwisowania falowników Micromaster
  • mile widziane uprawnienia SEP do 6 kV
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • gotowość do pracy w systemie trzyzmianowym
  • dyspozycyjność

Oferujemy

  • zatrudnienie w CMC Poland Sp. z o.o. w oparciu o umowę o pracę - stała praca w stabilnej firmie
  • atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa + premia)
  • pakiet benefitów socjalnych - program prywatnej opieki zdrowotnej Medicover; program sportowy MultiSport; dofinansowania do wypoczynku letniego i inne
  • praca od zaraz
  • system pracy trzyzmianowy 6.00-14.00, 14.00-22.00, 22.00-6.00
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy