Asystent Redaktora portalu internetowego

ProPartner

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Dotyczy: oferta pracy dla asystentów redaktora portalu internetowego OtokoClub.

Opis portalu: portal ruszył, jest w fazie rozruchu, istnieje więc ryzyko porażki, ale liczymy na sukces.

Profil kandydata: oferta kierowana głównie do studentów ostatnich lat studiów, w szczególności o kierunkach ekonomicznych, społecznych, historycznych, filozoficznych i politycznych, chętnie również inne specjalizacje. Preferowani są kandydaci młodzi, w tym studenci. Nie jest wymagane doświadczenie redakcyjne.

Oferta nie jest kierowana: do obecnych lub byłych dziennikarzy. Co więcej, doświadczenie redakcyjne obniża szanse kandydatów.

Wymagane: szerokie horyzonty i ciekawość świata oraz poprawna polszczyzna.

Obowiązki: asystenci będą pisać zapowiedzi artykułów i podsumowania z dyskusji na portalu. To kilku, kilkunastozdaniowe zapowiedzi i podsumowania artykułów. Asystenci odpowiedzialni będą za kontakty z autorami tekstów, umieszczanie tekstów na nowym portalu dyskusyjnym oraz działania promocyjne związanych z rozwojem portalu. Asystent będzie odpowiedzialny za przygotowanie i wysłanie listów, czyli kontakty z autorami i pozyskiwanie od nich tekstów. Wysyłka minimum 60 listów miesięcznie lub więcej oraz wyszukiwanie adresów i danych w Internecie. Wykonywanie umowy zdalne, nie przewidujemy biura dla asystentów (na razie, ale zobaczymy co dalej przyniesie projekt). Asystenci będą naprzemiennie pełnić dyżury redakcyjne telefonicznie i mailowo.

Możliwości: obecnie rekrutujemy kilka osób do współpracy na podstawie umowy o dzieło, wyłącznie. Możliwość pracy przy nowym projekcie, możliwość nauczenia się współczesnego dziennikarstwa w branży internetowej. Możliwy awansu na stanowisko samodzielne Redaktora.

Spotkanie rekrutacyjne: przewidujemy spotkanie 2-3h z kandydatami (prawdopodobnie piątek 17 października o godzinie 15:00, centrum Warszawy) w celach prezentacji projektu i omówienia obowiązków. Po potwierdzeniu zainteresowania, prześlemy zaproszenie i podamy miejsce spotkania. Wszystkie szczegóły podamy w odrębnym emailu.

Forma zatrudnienia: tylko umowa o dzieło. Pierwsza umowa na 1 miesiąc. Druga umowa na 3 miesiące. Co dalej, zobaczymy, w zależności od wyników portalu.

Wynagrodzenie: za pierwszy miesiąc brutto 500 zł (do wypłaty netto mniej o pobrane podatki). Po trzech miesiącach wynagrodzenie zwiększy się do ok. 2000 zł brutto.

Wymagania

Wymagania:
- umiejętność zadawania celnych pytań,
- kreatywność, zaangażowanie w rozwój nowego projektu,
- dyspozycyjność, dokładność i systematyczność,
- odpowiedzialność za zadania i harmonogramy.

Mile widziane:
- znajomość języka polskiego,
- umiejętność syntetycznego wyrażania myśli,
- poczucie czasu i odpowiedzialności.

Prezentacja firmy

Firma założyła portal dyskusyjny.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/02/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa o dzieło
Czas trwania umowy
pierwsza umowa 1 miesiąc, druga umowa 3 miesiące
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
500PLN - 500PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
brak
Branża / kategoria:
Praca Praca w mediach / dziennikarstwo