Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu zatrudni na stanowisko:

Asystent konserwatorski

Zakres obowiązków:

  • planowanie działań koniecznych dla zapewnienia optymalnych warunków ekspozycyjnych dla obiektów
  • określanie stanu zachowania obiektów o zróżnicowanej budowie technologicznej i planowanie koniecznych do wykonania badań, ekspertyz i zabiegów konserwatorskich
  • określenie celów, parametrów i metod odpowiednich dla zapewnienia optymalnych dla stanu zachowania warunków ekspozycji obiektów o zróżnicowanej budowie technologicznej
  • wybór odpowiednich metod przechowywania obiektów, zgodnych z wyznaczonymi priorytetami dla utrzymania optymalnego stanu zachowania
  • planowanie działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja, prace
  • wybór odpowiednich, optymalnych i bezpiecznych dla integralności obiektów rozwiązań technologicznych dla zapewnienia warunków ich ekspozycji optymalnych dla stanu zachowania oraz wymogów bezpieczeństwa
  • wykonywanie harmonogramów, nadzór nad planowym wykonaniem zadań zgodnie z harmonogramem
  • konsultacje w zakresie ekspertyz i badań koniecznych do prawidłowego zaplanowania i realizacji działań
  • opracowanie wytycznych dla wykonawców dla działań o charakterze konserwatorskim
  • wyłanianie wykonawców działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja prace konserwatorskie oraz nadzór
  • wyłanianie wykonawców prac koniecznych do zapewnienia optymalnych warunków ekspozycyjnych dla obiektów
  • nadzór nad prawidłową realizacją umów oraz kontakty i współpraca z wykonawcami na wszystkich etapach realizacji zleconych zadań
  • nadzór nad pracą firm zewnętrznych: weryfikacja i kontrola jakości pracy
  • weryfikacja dokumentacji technicznej pod względem kompletności, jakości, poprawności
  • weryfikacja dokumentacji technicznej pod kątem konserwatorskim
  • koordynacja działań związanych z przygotowaniem działań o charakterze konserwatorskim
  • odbiór prac konserwatorskich oraz weryfikacja ich jakości i zgodności z programami
  • weryfikacja dokumentów sprzedaży (faktury, rachunki) pod katem zgodności z zakresem wykonanych prac

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe - ukończone studia magisterskie na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł sztuki w minimum jednej z następujących specjalności: konserwacja rzeźby drewnianej polichromowanej, konserwacja malarstwa, konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej konserwacja książki, grafiki i skór zbytkowych, konserwacja papieru i skóry; lub na kierunku Ochrona dóbr Kultury w specjalności zabytkoznawstwo i muzealnictwo
  • minimum 5 lat doświadczenia zawodowego
  • umiejętność pracy w zespole
  • dobre zdolności komunikacyjne
  • samodzielne opracowywanie programów prac i dokumentacji konserwatorskiej
  • wymagana biegła znajomość języka polskiego jako obcego
  • prawo jazdy kat. B

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z obiektami składającymi się ze zróżnicowanych materiałów ( np. połączenie skóry, papieru tworzyw sztucznych, metalu)
  • doświadczenie w pracy w muzeum
  • doświadczenie w samodzielnym przygotowaniu i prowadzeniu prac konserwatorskich
  • znajomość języka obcego na poziomie średniozaawansowanym

Termin i miejsce składania ofert:

Termin składania ofert od 1 lipca 2015 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/09/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Inne