Asystent/Asystentka (praktyki lub wolontariat)

Fundacja Aktywności Lokalnej

Puszczykowo/Poznań, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

Szukamy Asystentek i Asystentów!

Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w programie:

OD PRAKTYK/WOLONTARIATU DO ETATU

  • Termin rozpoczęcia współpracy: od maja/czerwca 2015 lub do uzgodnienia
  • Czas trwania współpracy: min. 200 godz. (szac. 2-3 miesiące)
  • Wymiar współpracy: do uzgodnienia

Ogłoszenie dot. współpracy w formie praktyk nieodpłatnych lub wolontariatu.
Oferta skierowana jest do studentów, doktorantów lub osób przebywających na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, a także innych osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje, uzupełnić doświadczenie i/lub powrócić lub wejść na rynek pracy.
W wyniku naszego programu większość osób wypracowało sobie miejsce pracy w ramach naszych struktur lub znalazła miejsce pracy poprzez naszych partnerów i podmioty, z którymi współpracujemy.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA :)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW ZALEŻY OD WYBORU LUB PREDYSPOZYCJI W ZAKRESIE REALIZACJI PRAKTYK/WOLONTARIATU.

Możesz się sprawdzić w następujących obszarach, m.in.:

  1. Wspomaganie Fundacji w organizowaniu działań szkoleniowo-doradczych
  2. Wspomaganie w monitoringu funduszy europejskich na l. 2014-2020 i/lub przygotowywaniu projektów:
  3. Wspomaganie Fundacji w działaniach promocyjnych:
  4. Współpraca przy realizacji działań badawczo-rozwojowych w obszarach (dot. rynku pracy, aktywności i animacji lokalnej, rozwoju społeczno-gospodarczego, funduszy europejskich, etc.)
  5. Wspomaganie eksperta work-life balance:
  6. Wspomaganie Fundacji w realizacji, organizacji i rozwijaniu usług opieki nad dziećmi do lat 3
  7. Realizacja Akcji Masz Głos Masz Wybór (ze wględu na specyfikę akcji tylko wolontariat!)
  8. Współorganizacja III Ogólnopolskiego Tygodnia Work-Life Balance
  9. Wspomaganie Fundacji w pozyskiwaniu funduszy na działalność statutową
  10. Wspomaganie różnych grup w organizacji działań dla siebie i możliwości pozyskania środków na te działania - młodzieży, rodziców (do uzgodnienia)
  11. Wspomaganie Fundacji w bieżących pracach administracyjno-biurowych.

Wymagania

IDEALNEGO KANDYDATA / IDELNĄ KANDYDATKĘ CECHUJE:

  • wysoka kultura osobista i cierpliwość,
  • co najmniej dobra znajomość języka angielskiego
  • dobra organizacja pracy i skuteczność działania (konsekwencja, skrupulatność, dokładność),
  • bardzo dobra obsługa komputera i znajomość programów biurowych, biegła obsługa pakietu MS Office
  • odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań
  • wysokie umiejętności interpersonalne i łatwość nawiązywania kontaktów,
  • umiejętność realizacji zadań pod presją czasu,
  • kreatywność, zaradność i  umiejętność poszukiwania i odnajdywania optymalnych rozwiązań,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • rzetelność i inicjatywa,
  • prawo jazdy kat. B (mile widziane),
  • podstawowa wiedza merytoryczna o społeczeństwie, samorządzie, organizacjach pozarządowych,
  • doświadczenie w pozyskiwaniu środków na organizację przedsięwzięć lokalnych, studenckich (wystawa, obóz, konferencja itp.).

    To ideał... ale ideałów nie ma na świecie, więc po prostu jeśli chcesz do nas trafić - zgłoś się!

OFERUJEMY:

  • Stanowisko w Biurze FAL w Poznaniu (na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, Poznań-Dębiec)
  • Współpracę z organizacją o uznanej pozycji w środowisku organizacji pozarządowych
  • Współpracę z ekspertami ds. współpracy międzysektorowej, work-life balance, ds. funduszy europejskich i realizacji projektów - z laureatami wielu nagród i wyróżnień, m.in. Eurolider2010
  • Współpracę z partnerami – uznanych firm i instytucji
  • Możliwość zdobycia doświadczenia związanego z funduszami europejskimi
  • Możliwość opieki nad dzieckiem do lat 3 na preferencyjnych warunkach w żłobku (na miejscu)
  • Referencje na zakończenie współpracy.

Prosimy o PILNE przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego.

WAŻNE! Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi osobami.
Gwarantujemy dyskrecję.

Fundacja Aktywności Lokalnej została założona w 2007 r. mając na względzie potrzebę wspierania rozwoju regionalnego poprzez wspomaganie różnorodnych form aktywności lokalnej, w szczególności: podnoszenie świadomości i wiedzy obywatelskiej, promocję przedsiębiorczości oraz wzmocnienie aktywności zawodowej, w tym wśród osób narażonych na ryzyko wykluczenia społecznego.
Fundacja prowadzi działalność wzmacniającą oddolne inicjatywy (empowerment) oraz działalność szkoleniowo-doradczą specjalizując się w realizacji zajęć z umiejętności miękkich (rozwój osobisty, społeczny i zawodowy) dla różnych grup odbiorców. Nasza kadra to grono wykwalifikowanych specjalistów – trenerów, doradców i konsultantów, która pracowała przy ponad 100 projektach społecznych. Przeprowadziła ponad 4.000 godz. szkoleniowych oraz ponad 20.000 godz. doradztwa osobisto-zawodowego. Stosujemy wysokie standardy pracy i świadczenia usług szkoleniowo-doradczych, używamy autorskie i licencjonowane testy i materiały oraz wypracowaną metodykę pracy z grupą docelową z uwzględnieniem work-life balance.
FAL prowadzi agencję zatrudnienia (wpis do KRAZ Certyfikat nr 4682) oraz instytucję szkoleniową (wpis do RIS). FAL zajmuje się działaniami wzmacniającymi rolę społecznych agencji zatrudnienia, pracodawców społecznych. Ponadto przedstawiciele FAL aktywnie włączają się w przedsięwzięcia na rzecz współpracy międzysektorowej w Wielkopolsce, a także w ogólnopolskie akcje społeczne, m.in. Masz Głos Masz Wybór, Razem'89. Wśród naszych przedsięwzięć znajdują się m.in. Ogólnopolski Tydzień Work-Life Balance, innowacyjny projekt "MAM DZIECKO - PRACUJĘ (...)", "Inicjatywy Obywatelskie", "Fotografia łączy pokolenia", opieka nad dziećmi do lat 3, w tym prowadzenie placówki Żłobek Opieka Centrum Zabawy - Opieka.CZ (Poznań-Dębiec).

Prezentacja firmy

Fundacja Aktywności Lokalnej (zał. w 2007) od początku dynamicznie rozwi... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/04/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki
Czas trwania umowy
2-3 m-ce lub dłużej
Liczba wakatów:
5
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Premie, dodatki:
Zapracuj na swój etat! :)
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia