Architekt Rozwiązań – Infrastruktura IT

Qumak S.A.

30-363 Kraków, małopolskie

Qumak S.A.
QUMAK S.A. to wiodący na rynku integrator IT. Jesteśmy firmą z polskim kapitałem, działającą na naszym rynku od 30 lat, co pozwoliło nam osiągnąć pozycję stabilnie zarządzanej firmy i zaufanego pracodawcy. Realizujemy innowacyjne projekty w kilkunastu liniach biznesowych, m.in.: Business Intelligence. Business Continuity i Data Security, Data Centre, Zintegrowane Systemy Obsługi Klientów, BMS i Technologie Budynkowe, Inteligentne Systemy Transportowe i inne.

Naszymi klientami są międzynarodowe korporacje z branży telekomunikacyjnej, finansowej, energetycznej oraz organizacje z sektora publicznego.

Jesteśmy stabilną i rozpoznawalną marką. Pracujemy na to codziennie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej organizacji i prowadzonych projektach, zapraszamy na naszą stronę internetową: www.qumak.pl

Miejsce pracy: 30-363 Kraków

Opis stanowiska:

  • Realizacja wsparcia technicznego sprzedaży w zakresie: systemów Storage i Backup, serwerów oraz wirtualizacji
  • Udzielanie informacji technicznych pracownikom Działów Handlowych
  • Realizacja oraz weryfikacja w wyznaczonym terminie przydzielonych ofert technicznych i koncepcji
  • Czynny udział i zaangażowanie w negocjacje z klientami i dostawcami przy udziale/pod nadzorem bardziej doświadczonych pracowników lub bezpośredniego przełożonego
  • Udział w organizacji i prezentacji systemów oferowanych przez firmę u Klientów
  • Archiwizacja tworzonych ofert zgodnie z wytycznymi w dziale
  • Prowadzenie z dostawcami uzgodnień odnośnie ofert dotyczących czasu i sposobu realizacji usług
  • Analiza znanych w firmie rozwiązań pod kątem doboru odpowiedniego rozwiązania do ofert
  • Poszukiwanie i wdrażanie kompatybilnych rozwiązań satysfakcjonujących Klienta
  • Organizacja współpracy technicznej z producentami i dostawcami przy udziale osób dedykowanych do współpracy w danym obszarze
  • Prowadzenie i aktualizacja bazy wiedzy dotyczącej wyznaczonych produktów
  • Utrzymywanie kontaktów z przedstawicielami producentów
  • Propagowanie wiedzy na temat wyznaczonych produktów
  • Opracowywanie projektów koncepcyjnych zgodnie ze standardami firmy i wymaganiami Klientów
  • Zgłaszanie uwag pomagających doskonalenie procedur tworzenia ofert
  • Prowadzenie uzgodnień z Klientem w ramach przygotowywanych ofert
  • Przygotowywanie specyfikacji ilościowej i materiałowej zaproponowanych urządzeń i elementów instalacji
  • Konsultowanie swoich wyborów z bardziej doświadczonymi pracownikami lub bezpośrednim przełożonym tylko w sytuacjach z dużym poziomem ryzyka
  • Eskalacja i nadzorowanie zaawansowanych problemów technicznych powstałych podczas wykonywania powierzonych zadań i obowiązków
  • Prowadzenie dokładnej dokumentacji wykonywanych działań w zakresie przygotowywanych ofert
  • Informowanie przełożonych o problemach technicznych i organizacyjnych wykrytych w toku prowadzonych działań
  • Współpraca z innymi zespołami organizacji, uczestniczącymi w procesie realizacji projektu, w celu przekazania koncepcji wypracowanej na etapie tworzenia ofert
  • Przestrzeganie w toku realizacji tworzenia wycen procedur i zasad określonych poprzez zapytania ofertowe

Wymagania:

  • Co najmniej 2 letnie doświadczenie w branży i pracy na podobnym stanowisku
  • Dobra znajomość branży i technologii z zakresu swoich kompetencji
  • Dobra znajomość urządzeń i technologii dostawców z zakresu swoich kompetencji
  • Duże doświadczenie w zarządzaniu relacjami z producentami i dostawcami technologii
  • Duże zdolności organizacyjne i umiejętności optymalizacji rozwiązań pod kątem wymagań Klienta
  • Umiejętność prezentacji projektowanych rozwiązań
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację
  • Znajomość zagadnień IT i branży

Mile widziane:

  • Wykształcenie techniczne – preferowane: elektronika, informatyka, telekomunikacja,
  • Certyfikaty techniczne

Oferujemy:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Stabilne zatrudnienie
  • Realną możliwość rozwoju zawodowego
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Imprezy okolicznościowe, świąteczne bony prezentowe i inne