Architekt (Obszar finansów/ryzyka)

Hays Poland

Kraków, małopolskie

Hays Poland

Kraków
Kraków
NR REF.: 1109684

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Wyróżnia nas wiedza o rynku oraz angażowanie najlepszych w danej dziedzinie ekspertów.

Dla naszego Klienta poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:
Architekt (Obszar finansów/ryzyka) – Data Management

Lokalizacja: Kraków
Rodzaj umowy: kontrakt (B2B przez Hays Poland)
Długość projektu: współpraca długofalowa
Stawka: 700 – 1000 PLN netto + VAT / MD

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe informatyczne/techniczne;
  • umiejętność posługiwania się ramami architektonicznymi TOGAF, znajomość szablonów i sposobów opisu architektury systemów informatycznych;
  • certyfikat TOGAF, mile widziane certyfikacja ArchiMate;
  • znajomość narzędzi służących do modelowania architektury, umiejętność modelowania w UML, BPMN oraz ArchiMate;
  • wiedza techniczna w zakresie nowoczesnych technologii, w tym szyny integracyjnej SOA, BI, tworzenia rozwiązań w architekturze wielowarstwowej;
  • wiedza na temat dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT (np. ITIL, COBIT);
  • umiejętność zarządzania projektami i/lub programami,
  • dobra organizacja pracy,
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • doświadczenie uczestnictwa w projektach dotyczących transformacji organizacji związanych z istotną transformacją złożonej architektury IT;

Zadania:
  • Realizuje prace projektowe
  • Analizuje wpływ zmian planowanych w ramach nowych projektów na obowiązująca wizję docelowego stanu architektury Banku;
  • Proponuje wyodrębnienie stanów architektur przejściowych jeśli osiągnięcie rekomendowanego stanu docelowego dla danego obszaru nie jest możliwe w ramach analizowanego projektu z uwagi na bieżące ograniczenia (np. kosztowe lub terminowe);
  • Analizuje wpływ zmian planowanych w ramach nowych projektów na architekturę funkcjonalną, wskazuje ewentualne konsekwencje planowanych zmian na istniejące rozwiązania;
  • Wskazuje miejsce realizacji nowych procesów biznesowych w elementach systemu informatycznego, rekomenduje konieczność budowy nowych komponentów jeśli istniejące rozwiązania nie są rekomendowanym miejscem realizacji nowych potrzeb biznesowych;
  • Współpracuje z innymi architektami, analitykami, ekspertami i pracownikami biura projektów podczas przygotowywania i dokumentowania propozycji architektury dla nowych projektów;
  • Proponuje architekturę funkcjonalną dla projektów z uwzględnieniem zewnętrznych i wewnętrznych ograniczeń wskazując ich wpływ na istniejącą i docelową architekturę funkcjonalną Banku;
  • Dokonuje oceny zgodności prac projektowych z przyjętymi normami, regułami i rekomendacjami;
  • Kieruje się koniecznością zapewnienia zgodności z obowiązującymi regułami, zasadami, standardami i dobrymi praktykami oraz koniecznością zapewnienia wysokiej jakości dostarczanych usług wspieranych budowanymi lub rozwijanymi rozwiązaniami informatycznymi realizującymi wymagania biznesowe.
  • Uczestniczy w bieżących pracach Zespołu/Departamentu/Pionu.

Oferujemy:
  • Benefity pozapłacowe: m.in. Medicover, Multisport ,
  • Partycypowanie w kosztach przyszłych szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych,
  • Elastyczność formy zatrudnienia – m.in. umowa podwykonawcza (B2B) czy umowy cywilnoprawne

Zainteresowane osoby zapraszam do przesłania swojego CV za pomocą przycisku APLIKUJ
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland