Aplikant ekspercki - Mechanik w Departamencie Badań Patentowych

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE

poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

aplikanta eksperckiego w Departamencie Badań Patentowych

Liczba lub wymiar etatu: 1

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Główne obowiązki:

  • klasyfikacja wstępna zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych,
  • badanie ustawowych warunków ochrony prawnej wynalazków i wzorów użytkowych na podstawie dokumentacji patentowej i literatury fachowej polskiej oraz zagranicznej, w tym sporządzanie sprawozdań ze stanu techniki,
  • prowadzenie korespondencji ze zgłaszającymi w ramach czynności związanych z przygotowaniem decyzji w sprawie.

Kandydatka/Kandydat powinien posiadać kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe techniczne w dziedzinie mechaniki
  • znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego w mowie i piśmie, w tym co najmniej jednego na poziomie dobrym.

Wymagania pożądane:

  • znajomość zagadnień dotyczących problematyki ochrony własności przemysłowej,
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • umiejętność posługiwania się komputerem (Windows, Word),
  • umiejętność dokonywania analizy porównawczej tekstów i jasnego formułowania wniosków,
  • łatwość podejmowania decyzji,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i kreatywność.

Inne informacje:

Do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

Oferta powinna zawierać oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
19/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Badania / Rozwój, Praca Administracja Publiczna, Praca Inżynieria