Analityk Systemowy

PRETIUS

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Do zespołu Pretius w Warszawie szukamy Analityków Systemowych do rozwoju systemów informatycznych dla klientów z branży telekomunikacyjnej oraz bankowej. Jeśli posiadasz umiejętność połączenia 2 światów: IT i biznesu, umiesz zaprojektować rozwiązania IT dopasowane do biznesowych potrzeb klienta to właśnie Ciebie szukamy.

Główne zadania:
➡️ Analiza, przygotowanie i dokumentowanie wymagań biznesowych i funkcjonalnych, w tym:
- przygotowanie warsztatów / sesji zbierania wymagań z Klientem
- analiza stanu obecnego (w jaki sposób działają procesy, aplikacje używane aktualnie)
- uszczegółowienie wymagań
- przygotowanie dokumentów analizy dla Klienta:
- opis procesów (diagram procesu w Enterprise Architect lub podobnym narzędziu + opis)
- opis ekranów aplikacji, zawartość formularzy, walidacje, przepływy
- opis przypadków użycia
- identyfikacja użytkowników systemu
- inne ważne informacje o systemie (np.: struktura użytkowników, ograniczenia, role i uprawnienia użytkowników)
- współpraca przy makietowaniu aplikacji z osobą UX
➡️ Szacowanie pracochłonność realizacji zmian wspólnie z zespołem projektowym
➡️ Współpraca z analitykami, podział prac analitycznych, weryfikacja jakości analizy
➡️ Wsparcie klienta w procesie testowania zmian w aplikacji
➡️ Bliska współpraca z klientem (często w siedzibie klienta)
➡️ Przygotowanie dokumentacji po-projektowej dla systemów:
- użytkownika
- funkcjonalnej
- szkoleniowej

Oferujemy:
➡️ Ciekawą pracę pełną wyzwań w młodym i ambitnym zespole
➡️ Świetną atmosferę w pracy
➡️ Rozwój zawodowy:
- szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
- dofinansowanie udziału w konferencjach branżowych i certyfkacji
- firmową biblioteczka
➡️ Opieka medyczna w Medicover
➡️ Dofinansowanie do pakietu sportowego OK System
➡️ Dofinansowanie do kursu języka angielskiego w firmie
➡️ Płatne dni wolne
➡️ Elastyczne godziny pracy
➡️ Pyszną kawę w naszym nowym, komfortowym biurze

Wymagania

➡️ Wykształcenie techniczne
➡️ Co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku analityka systemowego
➡️ Silne kompetencje analityczne:
- kreatywne podejście do rozwiązywania problemów projektowych
- umiejętność przygotowania argumentacji za i przeciw dla określonego rozwiązania
- umiejętność identyfikowania i eliminowania we współpracy z klientem sprzecznych / błędnych / nielogicznych wymagań
- kreowanie wymagań na podstawie oczekiwań klienta
➡️ Tworzenia zrozumiałych, jednoznacznych i przejrzystych dokumentów projektowych
➡️ Praktycznej znajomości procesu tworzenia i wdrażania oprogramowania
➡️ Znajomość i doświadczenie w pracy według metodyki Agile
➡️ Umiejętność pracy w zespole, samodzielność, odpowiedzialność, skrupulatność, zdolność trafnego wnioskowania
➡️ Umiejętność współpracy z różnymi grupami projektowymi:
- klientem biznesowym (zebranie i opracowanie wymagań)
- zespołem developerskim ( w procesie wytwarzania oprogramowania i wdrażania zmian w systemach
- z zespołem QA (w procesie testowania oprogramowania)
➡️ Znajomość baz danych i języka SQL
➡️ Znajomość: narzędzi do modelowania procesów biznesowych (Enterprise Architect, Bizagi Modeler, Aris), silnika procesów Activiti
➡️ Ogólna znajomość aspektów i wzorców integracyjnych, architektury SOA
➡️ Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym tworzenie dokumentacji i merytoryczną komunikację
➡️ Mile widziana znajomość branży telekomunikacyjnej lub bankowej
➡️ Mile widziane doświadczenie w korzystaniu z narzędzi Atlassian: Confluence, JIRA

Prezentacja firmy

DOSTARCZAMY NIEZAWODNE, PRZYJAZNE OPROGRAMOWANIE DLA LIDERÓW RYNKU

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/02/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Wynagrodzenie
11 500PLN - 16 800PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca IT - Konsulting, Praca IT - Programowanie / Analizy