Kronospan
Silva to firma należąca do grupy Kronospan, światowego lidera w produkcji płyt drewnopochodnych dla meblarstwa i budownictwa. Silva zajmuje się transportem, zakupem, dystrybucją i przerobem surowca drzewnego dla potrzeb zakładów płyt drewnopochodnych. Obecnie do jednej z naszych spółek poszukujemy osoby (k/m) na stanowisko:

Analityk finansowy

Od: Kronospan
Miejsce pracy: Szczecinek

Zakres obowiązków:

Kalkulacje modelowe na podstawie danych produkcyjnych,
Analiza wyników na poszczególne rodzaje działalności,
Przygotowywanie cyklicznych analiz finansowych,
Monitoring finansowy klientów oraz ocena zdolności kredytowej,
Rekomendowanie wysokości limitów kredytowych i terminów płatności,
Kontrola, weryfikacja oraz udział w przygotowywaniu miesięcznych raportów spółek z Grupy.
Sporządzanie analiz i zestawień oraz udoskonalanie arkuszy analitycznych,
Obsługa umowy ubezpieczenia, składanie wniosków, negocjacje z ubezpieczycielami,
Przygotowywanie biznes planów, prognoz finansowych dla projektów inwestycyjnych,
Przygotowywanie danych do raportowania do banków.

Wymagania:

Doświadczenie na podobnym stanowisku,
Bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel,
Mile widziana znajomość obsługi baz danych,
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego,
Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i pracy w grupie,
Wykształcenie wyższe – ekonomia, rachunkowość, informatyka, matematyka,
Odpowiedzialność, skrupulatność, zorientowanie na cele i terminowość.

Oferujemy:

Pracę w międzynarodowym zespole w firmie o ugruntowanych standardach pracy,
Pełną wyzwań pracę z możliwością rozwoju zawodowego,
Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji.