Analityk Biznesowy

ALTEN Polska

Warszawa, mazowieckie

Wiele możemy napisać o tym, jaką firmą jest ALTEN Polska i dlaczego warto z nami współpracować. Cenimy jednak Twój czas, więc chętnie opowiemy Ci o tym na rozmowie rekrutacyjnej.

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ALTEN skupiającą na całym świecie ponad 28 000 wybitnych specjalistów z dziedziny Inżynierii oraz IT, którzy realizują najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla naszych Partnerów biznesowych (najnowsze samoloty pasażerskie? Jasne! Zaawansowane systemy dla największych korporacji? Oczywiście! To może jeszcze przemysł kosmiczny? Cóż…tak!). Zespół, który tworzymy, to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem i znajomością potrzeb rynku codziennie udowadniają, iż grupa ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. W pracy bardzo ważna jest dla nas atmosfera, którą sami tworzymy. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, otwartości oraz pomysłowości.

Od: ALTEN Polska
Miejsce pracy: Warszawa

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas określony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 5 do 10 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca IT - Programowanie / Analizy

Obowiązki:

  • Analiza biznesowa, modelowanie procesu oraz stworzenie analizy systemowej
  • Wsparcie projektu zarządzania tożsamością w zakresie zadań analitycznych
  • Wdrażanie rozwiązania do zarządzania tożsamością przez przeglądanie i uzupełnienie procesów zarządzania tożsamością, wymagań, ograniczeń oraz przez przygotowywanie dokumentów
  • Uczestniczenie w planowaniu i projektowaniu rozwiązań
  • Wsparcie w innych projektach

Zadania:

  • Przygotowanie do wdrożenia rozwiązania do zarządzania tożsamością
  • Przygotowywanie dokumentacji istniejącego systemu / aplikacji w całej organizacji
  • Tworzenie szczegółowych opisów wszystkich procesów zarządzania tożsamością, które będą wdrożone:
  • Kontrola dostępu do bazy (aplikacja i biznes, role, właściciele, zarządzanie rolami, przypisanie poziomu ryzyka, SoD, miejsce pracy, profile)
  • Zarządzanie grupami (grupy bezpieczeństwa i dystrybucji w Active Directory)
  • Resetowanie hasła, zasady dotyczące haseł
  • Raportowanie i audyt (role i obowiązki, wymagania)
  • Zarządzanie kontami uprzywilejowanymi
  • Dokumentowanie - ustalanie priorytetów i zarządzanie wysokopoziomowymi i szczegółowymi wymaganiami biznesowymi i systemowymi do rozwiązania zarządzania tożsamością (w tym dodatkowe wymagania dotyczące rozwiązania do zarządzania tożsamością, takie jak: wysoka dostępność, interfejsy użytkownika, Internet, obsługa przeglądarek, obsługiwane języki itp.)
  • Przygotowanie i utrzymywanie przypadków użycia dla rozwiązania do zarządzania tożsamością
  • Przygotowanie i utrzymywanie modeli domen dla rozwiązania do zarządzania tożsamością
  • Przygotowanie zasady i procedury związanej z rozwiązaniem zarządzania tożsamością (w tym tworzenie definicji wspólnej strategii haseł dla systemów zarządzanych)
  • Przygotowanie przypadków testowych i scenariuszy dla rozwiązań (dla połączonego systemu docelowego). Będą one wykorzystywane później podczas formalnych testów rozwiązań.
  • Sprawozdanie z zadań
  • Rozpoznanie powiązanych celi biznesowych i przetłumaczenie na cele projektu
  • Nadanie priorytetów oraz stworzenie szczegółowych wymagań biznesowych i systemowych dla konkretnego rozwiązania w ramach powiązanego projektu lub działania inicjującego projekt
  • Budowa i utrzymywanie złożonych modeli procesów, modeli domen i makiety interfejsu użytkownika
  • Przedstawienie wyników i zaleceń dla menedżerów i osób technicznych
  • Wsparcie dalszych etapów projektów przez ciągłe zarządzanie wymaganiami, wsparcie lub udział w walidacji i weryfikacji, testowaniu, rozwoju pracowników, szkoleniach
  • Tworzenie dokumentów, repozytoriów i modeli analitycznych

Wymagane:

  • Wykształcenie wyższe mgr
  • Posiadanie jednego z certyfikatów: certified business analysis professional CBAP lub OMG5 Certified UML Professional (ATUT)
  • Doświadczenie na stanowisku Analityka Biznesowo-Systemowego 4 lata +
  • Angielski w mowie oraz piśmie na min. Poziomie C1