Analityk Biznesowy w funduszu VC

HR Advisory Talenthouse

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Zapraszamy do rozważenia oferty pracy w funduszu Venture Capital realizującego inwestycje w fazie seed lub VC, koinwestycje z innymi funduszami lub kolejne rundy finansowania dla projektów z branży life science, technologii materiałowych, IT dla B2B, elektroniki lub projektów z własnego ekosystemu.

Rola w zespole:

  • Ocena projektów/firm pod kątem inwestycyjnym – ocena modelu biznesowego oraz analiza finansowa.
  • Wsparcie zespołu w zakresie decyzji inwestycyjnych.
  • Wsparcie zespołu w przygotowywaniu term sheet do ocenianych projektów.
  • Monitoring finansowy spółek portfelowych; możliwość pełnienia funkcji członka rady nadzorczej.
  • Monitoring wybranych branż pod kątem pojawiających się innowacji, rozwiązań, nowych firm, wyników badań, itp.
  • Reprezentowanie funduszu na spotkaniach, konferencjach i wydarzeniach branżowych.

Pracodawca oferuje:

  • Odpowiedzialną, ciekawą i perspektywiczną rolę w funduszu VC.
  • Pracę w zespole profesjonalistów o krajowych i międzynarodowych kompetencjach rynku VC.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Pracę w biurze w Krakowie, w okolicach centrum.

Wymagania

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki związane z ekonomią.
  • Doświadczenie w przygotowywaniu i ocenie biznes planów.
  • Mile widziane doświadczenie lub wiedza branżowa w obszarach tj. life science, technologie materiałowe, rozwiązania IT dla biznesu, elektronika.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość excela i narzędzi wspierających komunikację i pracę zespołową.
  • Motywacja do pracy i dalszego rozwoju w strukturach funduszu inwestycyjnego.

Prezentacja firmy

Od kilkunastu lat nasi konsultanci współpracują z pracodawcami, k... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Finanse, Praca Bankowość, Praca Doradztwo / Konsulting