Analityk Biznesowy w Dziale Zarządzania Portfelem Energii

 innogy Polska S.A.

Warszawa, mazowieckie

Miejsce pracy: Warszawa
Grupa Innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym Klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzieki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności Grupy Innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry. Największymi firmami należącymi do Grupy Innogy w Polsce są Innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 1 mln Klientów oraz spółka Innogy Stoen Operator Sp z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Dodatkowo, w Polsce działa spółka Innogy Business Services Polska Sp. z o.o., odpowiedzialna za procesy obsługi wewnętrznej koncernu Innogy w zakresie rachunkowości, finansów i innych procesów biznesowych, a także obszaru IT oraz spółka Innogy Renewables Polska Sp. z o.o., która odpowiada m.in. za rozwój projektów, budowę i eksploatację farm wiatrowych. Do Grupy Innogy w Polsce należą farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.

Zadania:

  • Wycena profili zapotrzebowania klientów indywidualnych i grup taryfowych
  • Przygotowywanie niestandardowych ofert dla klientów
  • Wsparcie procesu tworzenia produktów standardowych dla indywidualnych odbiorców energii i gazu
  • Przygotowywanie bieżących analiz rynkowych
  • Praca przy tworzeniu godzinowych prognoz cen energii
  • Przygotowywanie cyklicznych raportów dotyczących cen na hurtowym rynku energii i gazu
  • Wsparcie działań procesu zakupu energii, gazu i praw majątkowych
  • Wsparcie pracy działu w bieżących zadaniach
  • Współpraca z innymi działami

Nasze oczekiwania:

  • Absolwent/ka studiów w kierunków: ekonomia, ekonometria, matematyka, statystyka, kierunki techniczne
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Excel (praca w VBA mile widziane)
  • Umiejętności analityczne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym
  • Wysoka motywacja do pracy i orientacja na cel
  • Zainteresowanie rynkiem energetycznym i giełdami towarowymi
  • Otwartość na zmiany
  • Innowacyjność i kreatywność

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę w międzynarodowej firmie o mocnej pozycji na rynku i wysokich standardach działania
  • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego
  • Możliwość rozwoju
  • Motywujący system wynagrodzeń
  • Bogaty pakiet socjalny (opieka medyczna, karta Multisport, karta żywieniowa)
Aplikacje prosimy przesyłać klikając w przycisk "Aplikuj" znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.